Wizzair

img

WiZZAiR HAVA YOLLARI

Macaristan merkezli, Avrupa’nın low coast havayolu şirketlerinin önemli biri. Son söyleneceği baştan söyleyelim, biz hiç memnun kalmadık. Wizzair’i İstanbul – Budapeşte gidiş dönüş kullandık ve bugüne kadar kullanıp da en sevmediğimiz firma oldu diyebiliriz.

Ryan air, Easy Jet gibi birçok low coast firmayı kullanmışızdır ve bu yöntemle hiçbir derdimiz yoktur. Severiz de, ancak bunun bu seviyede kalitesizliğini daha önce hiç görmemiştik. Aşağıda yazıyor detaylar.

Uçuş ağının Avrupa içinde çok geniş olduğunu ve tek bir merkezli değil, çok merkezden çok destinasyona uçuş yaptığını belirtelim.

Wizz air

Avantajları / Dezavantajları

 • Uçuş ağı çok geniş. İstanbul da dahil birçok yere uçuyor ve çapraz uçuşlarla avantajlı destinasyonlar sunuyor.
 • Bagaj hakkı rezalet. El bagajı hakkı dahi yok, sadece bir sırt çantası ile ücretsiz seyahat edebiliyorsunuz.
 • Ekstra bagaj hakkı çok pahalı. El bagajı olarak satı
 • n alınan nispeten kabul edilebilir seviyede ancak kabin altı bagaj konusunda girdiğinizde bilet fiyatı
 • Boarding pass birçok firmada olduğu gibi yolcu tarafından bastırılıyor ancak bunun zorunlu olduğuna dair yeterli bilgilendirme yok. Bu konuda da çok yüksek ceza talep ediyor. (40 Euro)
 • Koltuk araları genişliği yeterli.
 • Uçak içi ikramlar ücretli. Fiyatlar kabul edilebilir ancak özellikle yemeklerde seçenek çok kısıtlı.
 • Yer hizmetleri tabii ki outsource. Dolayısıyla genelde rezalet.
 • Uçuş dergisi kaliteli. Eğlenceli bir şeyler yer alıyor.

Web sitesi: wizzair.com

uçak şirketleri

img

Hindistan Konaklama Rehberi

PENCEREDEN MAYMUN GELMEZ! Hindistan'ın gezginlere sunduğu en güzel yanlardan biri çok uygun fiyatlara güzel…

1 Yorum

4 Yorum

 • murat

  15 Mart 2015 - 16:31 Cevapla

  wizzair ile uçuş planınız var ise mutlaka 1-2 saatlik rotarları hesaba katarak planlamanızı yapınız, rotarlar haricinde gayet olumlu bir firma benim gözümde, uçtuğunuz ücretle ankara-istanbul arası otobüs bileti alamazsınız. El bagajı free ve büyük kabin bagajı için 10 euro ekstra bagaj için 40 euro ödüyorsunuz, tabiiki bu makul ve bence normal fiyat. dolmuş misali koltuk nosu olmadan içi gayet temiz airbus 320’lerle uçuş yapan macar havayolu firmasıdır kendileri. biletleri kendi web adresinden satın alıyorsunuz ve bileti uçuşa 72-3 saat arası netten check-in yapıp a4 kağıda yazdırıyorsunuz ve uçağa bu yazdırdığınız a4 kağıt ile biniyorsunuz, eğer check-in yapmadan kontuar önüne giderseniz extradan 10 veya 20 euro ödeme yapmak zorundasınız, sabiha gökçenden bu firma ile uçacak yolcular mutlaka daha önceden biletlerini netten check-in yapıp kontuardan biniş kartı temin etmek zorundadırlar, budapeştede havalimanında biniş kartı verilmeyecek bagajınız kontrol edildikten sonra uçağa yazdırdığınız a4 kağıttaki bandrol seyesinde alınıyorsunuz . 4 defa uçtum 2 saatlik rotar haricinde hiçbir problem yaşamadım. umarım yazdıklarım wizzair ile uçuş deneyimi yaşayacak arkadaşlar için aydınlatıcı bilgi olur, bende bu firma ile uçmadan önce firma hakkında bilgi yetersizliğinden sıkıntı çekmiştim. herkese iyi uçuşlar hayırlı yolculuklar.

  • Taflan

   16 Mart 2015 - 11:03 Cevapla

   Deneyimlerinizi paylaşarak, katkı sağladığınız için çok teşekkür ederiz Murat Bey. Hep Keşfetsene ile kalın.

 • Büşra Tecan

  28 Temmuz 2015 - 18:59 Cevapla

  Geçen hafta wizzair ile Budapeşte’den İstanbul’a uçma bahtsızlığını yaşadım. Rezalet! Soyguncular resmne. 4 kişilik bir aileyiz, Önceden biniş kartı bastırmamız gerektiği konusunda herhangi bir uyarı almadık. Kişi başı 6 yaşındaki kızım dahil 45 euro’ya biniş kartı bastırdık(Önceden internet check in yaptığımız halde). Havaalanında printer ve internet bulup kendimiz bastırmayı da denedik ama 2 saat önceden buna engel oluyormuş. Sonuçta acaip pahalıya geldi ve kendimizi dolandırılmış hissettik.

  • Taflan

   28 Temmuz 2015 - 21:49 Cevapla

   Büşra Merhaba;

   Eleştirin ve yorumun için teşekkürler ancak rezalet bir durum bize göre yok. Bizim de başımıza daha önce böyle bir durum gelmişliği var, oysa ki hem web sitelerinde, hem bak bizim burada net bir şekilde yazıyor bu. Ancak 45*4 = 180 Euro ödemek elbette can yakıcı bir durum olmuştur ve seni anlıyoruz. Ne yazık ki acı ve pahalı bir tecrübe ile öğrenmiş olduk hep birlikte, bir sonraki sefere dikkatli olmak lazım.

Siz de yorum yazarak bize ulaşabilirsiniz.