Keşfetsene Yenilendi

img

Merhaba;

Keşfetsene yepyeni tasarımıyla yayında. Geçiş süreci bizim için biraz dertli olsa da sanki başardık. Yakında son pürüzler de kalkacak ve capcanlı bir halle karşınızda olacağız. Tabii sadece tasarım değişikliği ile kalmadık, güzel eklemeler de yaptık.

TASARIM YENİLİKLERİMİZ ve TEKNİK KONULAR

Hacklendik! Yayında olduğumuz 2,5 yıl içinde ondan fazla kez saldırı atlatmıştık ancak tam geçiş sırasında komple hacklendik. Keşetsene kısa süreliğine yayına ara verdi, toparlandık ancak teknik bilen okurlarımızın anlayacağı şekilde bir süre arama motoru indexlemelerimizi kaybettik. Neyse ki şimdi daha sağlamız.

Responsive olduk: Bizce en büyük sorunlarımızdan olan mobil cihaz uyumsuzluğu giderildi. Artık her boyutta cihazdan rahatlıkla keşfetmeye devam edebilirsiniz.

Rehberler renklendi: Şehir rehberlerinde, beğeniyle eleştirdiğiniz “ilk adım” ve “not defteri” korunurken, yazılara biraz daha görsel eklemesi yaptık, bu henüz tamamlanmadı, artarak gelecek.

Sunucumuz taşındı. Biliyorsunuz Keşfetsene, Türkiye’nin en çok ziyaret edilen seyahat blogu. Yoğun ziyaretçi trafiği aldığımız sıralarda bizi engelleyen hosting şirketimize veda ettik ve Sağlayıcı‘nın üst kalite sunucularına geçtik. Destekleri için teşekkür ederiz. Bize bu hızda sunucu çok yakıştı.

Pusulamız sürprizli: Keşfetsene içerisinde logomuzun fare hareketlerine göre sizi takip ettiğini göreceksiniz. Arada size sürpriz yapıp, yepyeni bir durağa yelken açmanızı sağlayabilir.

Bolu-golcuk-golu2

İÇERİK YENİLİKLERİMİZ

E-bültenimiz üye alımına başladı. Birçok yeni haberi, trendleri, gelecek seyahat önerilerini ve kampanyaları size sunacağız. Asla spam yapmayacağız, datanızı üçüncü firmalarla paylaşmayacağız. Sağ taraftan üye olmayı unutmayın.

Ödüllü sorular başlıyor. Ülkemizin gündemi müsait olursa hemen başlayacağımız eğlenceli kampanyalarla birlikte süper hediyeler kazanacağız.

“Muhabbetler”: Geçenlerde duyurduğumuz yeni bölümümüz sonunda başlıyor. “Taflan’la Muhabbetler” şeklinde periyodik olarak konuklarımızı ağırlayacağız, sohbetleri ağırlıklı olarak Taflan yapacak olsa da, arada Barış da dahil olacak. İlham hikayelerine ve sektör temsilcilerine yer vermeye çalışacağız. Eski detaylar şu yazıda: Muhabbetler Başlıyor

Onlarca içerik güncellendi: Elimiz değmişken küçük büyük eklemeler yaptık, bazı eski yazılarımız baştan yazıldı, az ama güncellenme ihtiyacı gören sayfalar yenilendi.

Yeni kategoriler geliyor: Seyahate çıkarken okurlarımıza bir şeyler sunabiliyorduk bu şüphesiz, ancak Keşfetsene tam olarak durduk yere de okunan bir içeriğe sahip değildi. Yeni kategorilerimiz hazırlanıyor. Yavaş yavaş beğeninize sunacağız. İlki Dünya’nın sembolleri olacak.

Biliyor muydunuz gelişti: Sayfalarımızda gezerken sağ tarafta size “biliyor musunuz” diye küçük hap bilgiler çıkacak. Her gezdiğiniz sayfada veya her güncellemenizde ilgi alanına göre yeni bir hap bilgi sizi detaylı sayfalara taşıyabilir.

Reklam alanlarımız değişti: Artık doğru dürüst reklam alanlarımız var. Elbette yine hiçbir okurumuzu yormayacak, boğmayacak ve kandırmayacak şekilde reklam yayınımız olacak ve öğrenci arkadaşlarımızın seyahatlerini desteklemeye devam edecek. (Reklam gelirlerimizin ciddi bir bölümü hayatında yurt dışına hiç çıkmamış öğrenci arkadaşlarımızın ilk seyahatlerine katkı sağlamaktadır. Detaylar için tık tık: Üniversiteliler Keşfediyor )

#Geliyorlar: Yakında bambaşka sürprizimiz, Keşfetsene’nin de desteklediği, büyük de bir fikir doğuyor olacak, çünkü bizimle birlikte #Geliyorlar

Kesfetsene logo

TEŞEKKÜRLER

İlk günden beri tasarımlarıyla bizimle olan Wizard Digital ailesine ve Burak Ardalı‘ya, yazılım desteği sağlayan dostumuz Eray Aydoğdu‘ya, büyük uzmanlığıyla artık bize destek vermeye başlayan, WordPress’in yazılımcı olarak Türkiye’deki önemli isimlerinden Hamit Çakmakçı‘ya teşekkür ederiz.

Sana da teşekkür ederiz. Ziyaretlerin, yorumların, sosyal medya paylaşımların ve yollara kattığın keyif için teşekkürler. Üçüncü yılımıza yaklaşıyoruz (30 Ekim 2016) ve tek kuruş ticari kaygımız olmadan Keşfetsene’yi böyle yürütebiliyor ve büyütebiliyorsak en büyük motivasyonumuz ziyaretçilerimiz, okurlarımız.

Yeni yollarda buluşmak dileğiyle bizden eleştiri, yorum ve paylaşımlarını esirgeme. İncelemeye başlamak için tık: Ana Sayfa

Taflan & Barış
Keşfetsene

img

Arap Birliği

ARAP BİRLİĞİ NEDİR? ARAP BİRLİĞİ ÜYELERİ KİMLERDİR? Arap Birliği (Arap Ligi) 1944'te imzalanan İskenderiye…

0 Yorum

1 Yorum

Siz de yorum yazarak bize ulaşabilirsiniz.