Yeniden Yayındayız

img

Keşfetsene yeniden yayında!

2016 yaz başında Keşfetsene’nin yeni tasarımı ile yayınımızı güncellemiş, özellikle mobildeki dertleri bayağı toparlamıştık. Keşfetsene’den ayrı; günlük hayatımızda da gelişmeler oluyordu elbet. Bunlardan biri Barış’ın iş değişikliği, diğeri de Taflan’ın yeni iş kurma girişimleriydi. Bir de acayip mutlu haberimiz var: Barış evleniyor :)

Yeni yayın sürecinde, önemli bir sorun da güncellemeler sonrası açıklar sebebiyle Keşfetsene’nin çökmesi oldu. Uzun süredir hem virüs yeme hem de saldırıları savunma konusunda nispeten başarılı olduğumuz Keşfetsene, o sefer komple gitti, açıkçası bizim de düzeltecek ne gücümüz ne bilgimiz vardı. Profesyonel yazılımcı desteği ile ilerledik ama bir türlü istediğimiz konuma gelemedi. Ticari kaygısı pek olmayan bir gezi blogu için, bu kadar para ve zaman harcamak da can sıkıcıydı açıkçası. Üstüne genel isteksizlik ve hayatın diğer konularındaki yoğunluklar da eklenince 8 ay kadar tam performans yayına ara vermek zorunda kaldık ne yazık ki.

E-postaların ulaşabildiği kadarki kısmında birçok e-posta aldık, tanıdıklarımız kişisel hesaplarımızdan, bizzat tanışmadığımız okurlarımız da Keşfetsene hesaplarına sosyal medya üzerinden bir sürü bildirimde bulundu, hepinize çok teşekkür ederiz.

Ocak 2017’de tekrar bir bütçe ayırarak Keşfetsene’yi bir kez daha temizledik, Şubat 2017’de yine çöktü. Mart 2017 ortasında düzeldik, beta sürümdeyiz dedik, 28 Mart 2017 itibariyle tertemiz yayında, 7 Mayıs itibariyle de yeterince test süresini geçirmiş olarak tam performans şükür birlikteyiz. Kısa süre sonra da eski ziyaretçi trafiği ve etkileşim rakamlarımıza ulaşacağımızı düşünüyoruz.

Küçük teknik yenilikler olarak yeni sunucumuz Sağlayıcı gibi üst düzey bir servis sağlayıcıda. Ayrıca SSL sertifikamızı da aldık. (Bilmeyenler için artık “https” uzantısında, güvenli bağlantıdayız) Yeni bir yazılımcımız daha var, Mehmet Turaç’a katkıları için teşekkür ederiz. Teknik dışı yenilikler için de tekrar heves ve enerji sahibiyiz, yavaş yavaş haberler geliyor olacak.

Şu an Barış İstanbul’da, Taflan’sa her an bir yerlerde modunda hayatlarımıza devam ediyoruz. Şimdi dördüncü yayın yaşına yaklaştığımız Keşfetsene’yle; internette tekrar gürültü çıkartmaya ve ülkemizde bizce her geçen gün artan seyahat ihtiyacına yardımcı olmaya çalışmaya devam edeceğiz.

Uzun süre sonra haydi bir daha; tekrardan: Merhaba!

Birlikte yolda kalalım.

img

İnterrail Kaç Kişi Yapılır? Kimle Gidilir

Interaail'e Kimle Çıkılır, Kimle Gidilmez, Kız Kıza Yalnız Başına, Sevgiliyle Interrail'e kimle gidileceği, kiminle…

4 Yorum

1 Yorum

  • gizem

    10 Mayıs 2017 - 11:30 Cevapla

    Hoş geldin Keşfetsene:) İyi ki geldin.

Siz de yorum yazarak bize ulaşabilirsiniz.