Çocukluk Hayali Su Parklı Oteller

img

Kaydıraktan Havuza, Oradan Açık Büfe Sofraya

Hepimiz çocuk olduk, umarım çoğumuz da o çocukluğu iyi yaşayabilmişizdir. İşin içine seyahat ya da tatil keyfi girince de çocuklu aileler için tatil şeklini, destinasyonunu hatta bütçesini belirleyici en önemli unsur çocuk oluyor. Kaçımız küçükken bu gücün farkındaydık onu en çok ağlayıp zırlayarak isteğini yaptıran söylesin ancak çocuk dedin mi ailenin tatil isteği ilk olarak dağ bayır koşmak, müze müze gezmek, şehrin derinliklerine girmek, şu an evli olduğunuz o güzel insanla sadece sevgili olduğunuz dönemdeki gibi gece hayatının dibine dalmak artık geçmişte kalıyor, ilk tercih de otellerde şöyle çok şey dahil, elimizi suya sabuna pek kondurmadığımız bol dinlenmeli ortamlar geliyor.

Mis gibi kıyılar ya da tarihi bölgelere kurulu süper lüks oteller ve bu otellerde kaliteli tatiller konusunda Türkiye tam bir turistik cennet. Sadece yerli turistlere değil, Dünya’nın birçok yerinden gelenlere de her noktası düşünülmüş keyifli bir tatil imkanı sunan ülkemizde, çocukların hayalindeki eğlenceyi geçirecekleri kaydıraklı, hoplamalı zıplamalı, alternatif havuzlarıyla zengin tesisli, su parklı oteller de oldukça fazla sayıda.

aquaparkli-oteller

Akdeniz’in En Keyiflileri Su Parklı Oteller

Her ne kadar yetişkinler için asıl keyif eşsiz sularıyla Ege veya Akdeniz kıyılarında deniz keyfi öncelikli olsa da, çocuklu ailelerin çocuklarıyla aqua parkın kaydıraklarından kayması, varsa sörf havuzlarında eğlenmesi, halıda zıplaması yüzme keyfinden ziyade suyu bir eğlence ve spor aksiyonları alınacak haz noktası konusuna taşıyor.

Normalde zaten şehirlerimizde oldukça az sayıda bulunan halka açık geleneksel aqua park eğlencesi birkaç yazlık beldede yaygın olsa da, neredeyse onların günübirlik giriş ücretine erken rezervasyon yapılabiliyor. İyi fiyata bulunabilecek bir aquaparklı otellerde bu keyfi yaşamak, o yorgunluğun üzerine otel rahatının da eklenmesi sebebiyle hoş bir seçenek.

su-parklı-oteller

Sabah hafif bir kahvaltının arkasına soluğu havuzda alacak çocukların güneşten korunacağı saatlerde öğle yemeği ve otel içi aktivitelerden yararlanması, ardına günün en güzel saatleri olan öğleden sonra vakitlerinde su kaydıraklarının keyfini sonuna kadar çıkartacağı bir aqua park alternatifi için, tatil otel rezervasyonunu yaparken tesisin güvenlik unsurlarına, su parkındaki seçeneklerin bolluğuna, çocuklarla uyumlu diğer seçeneklerin varlığına dikkat etmekte fayda var. Elbette bu büyük eğlence sonrasında yorulan bedeni dinlendirecek bir spa keyfi de eklenirse veli için de tadından yenmez bir tatil olacaktır.

Su-parki-olan-oteller

Dünya’da da oldukça yaygın olan aqua parklı otelleri ülkemizde daha çok Antalya bölgesinde rastlanıyor olsa da aslında birçok kıyımızda bulunuyorlar. Su parkı olan otelleri seçmek için internetten ya da tur şirketlerinin web siteleri veya ofislerinden tatil seçimi yaparken, otel ismindeki aquq ibaresine dikkat etmek yeterli. Birçok daha gelişmiş tesis ise, ismine hiç bu ibareyi koymadığı için tatil keyfinin en güzel anı olan görseller üzerinden seçim yapmak oldukça eğlenceli bir yöntem olacak. Antalya il merkezi kadar, Side, Marmaris koyları, Alanya, Kemer sahili, İzmir ilçeleri ve civarı, Bodrum, Dalaman gibi bölgelerde de su parklı oteller bulunmakta ve eğlencenin keyfini çıkartmak isteyen çocuklu çocuksuz herkesi beklemekte.

img

Abant’ta Yapılabilecek 8 Kış Aktivitesi

Kışın Abant Gezisi için Öneriler Abant Gölü ve çevresi, kış mevsiminin en muazzam manzaralarını…

0 Yorum

Daha önce hiç yorum yapılmamış

Siz de yorum yazarak bize ulaşabilirsiniz.