Borajet

img

Borajet Nasıldır?

Ülkemizin orta sınıf havayollarından Borajet, 2010 yılında hizmete başlamış bir ‘dolmuş hava yolu’ şirketidir. Özellikle Yunan Adaları rotalarıyla öne çıkan, genç ve güvenilir bir imaj geliştirme hedefinde olan bir havayolu firması diyebiliriz. Kendini bölgesel havayolu olarak konumlayan ve diğer firmaların eksik kaldığı rotalarda önemli bir alternatif haline gelen Borajet’le yolumuz ilk kez 2015 Temmuz ayında İstanbul-İzmir uçak bileti almamız ile kesişti. Bu dönemde aradığımız hafta sonu gidiş dönüş İzmir bileti için en uygun fiyatı Borajet’ten bulunca tanışma fırsatımız oldu. Borajet nasıldır diyenler için deneyimimize ve yorumlarımıza bakalım.

borajet nasıldır

Avantajları / Dezavantajları

  • Öncelikle Borajet tam olarak bir low-cost (düşük maliyetli) havayolu firması değil. Bunu tüm hizmet sürecinde hissettiriyorlar ve baştan sona ilgili bir servis sunmaya çalışıyorlar. Kontuarlardaki kırmızı halı detayı buna güzel bir örnek.
  • Uçaklar çok büyük değil. Orta gövdeli butik uçaklar kullanıyorlar. 6’lı ya da 4’lü sıralar bulunuyor, koltuk araları oldukça yeterli.
  • Yaklaşık 20 destinasyonda uçuş imkanı bulunuyor. (Ağustos 2015)
  • Ücretsiz yemek ve içecek servisi var, bu açıdan kendisini bu anlamda tepki çeken Pegasus‘tan ayırıyor. Dürüm ya da tost tarzı bir yiyecek ile meyve suyu/ayran gibi bir meşrubat servis ediliyor. Etli dürümü yeterli boyutta ve oldukça lezzetliydi.
  • Kabin memurları ve çalışanlar güler yüzlü. Yanımızdaki biraz sıkıntılı müşterileri rahatça sakinleştirdiler. Uçak kalkarken hava fazla ısınmıştı, tepkileri sakince karşılayıp sorunu düzelttiler.
  • Dileyenler için Bora Jet business class seçenekleri de sunmakta.
  • Bora Jet bagaj limitleri tüm yerli havayollarında olduğu gibi yeterliydi.
  • Uçuş dergileri biraz zayıf, daha uçak kalkmadan okuyup bitirdik, içerik de pek ilgi çekici değildi. Zamanla gelişecektir.
  • Fly Bora Jet diye bir sadakat programı var ve mil toplama ile ücretsiz uçak bileti imkanı sunuyor.
  • Bizim uçuşumuz yurt içi olduğu için yurt dışı uçuşlarda nasıl olduklarına dair yorum yapmamız çok doğru olmaz, ama çevremizde kullananlardan hep geçer not aldığını söyleyebiliriz.

Sonuç olarak, Borajet uygun fiyata yakalandığında güvenle tercih edilebilecek bir havayolu. Ücretsiz su bile vermiyorlar diye çemkiren ve hala low-cost taşımacılığına pek alışamamış halkımız için de kaliteli hizmeti ile başarılı bir ara alternatif.

uçak şirketleri

img

Dünya’nın En Büyük Ülkeleri

Yüz Ölçümü En Büyük 10 Ülke Büyüklük çok göreceli bir kavram, hele "büyük ülkeler"…

0 Yorum

Daha önce hiç yorum yapılmamış

Siz de yorum yazarak bize ulaşabilirsiniz.