Keşfetsene 1 Yaşında

img

Bir Koca Yıl

2009’da interrail maceramız ile başlayan ve devamında da interrailin kazandırdığı backpacker ruhu ile şekillenen gezi kültürümüzü 30 Ekim 2013’te yayına aldığımız blogumuz, sitemiz, canımız, ciğerimiz, Türkiye’nin seyahat rehberi Keşfetsene ile sizlerle paylaşmanın keyfiyle birleştirdik.Genelde tur şirketi olmadan gezdiğimiz için arkadaşlarımızdan gidecekleri yerlerle ilgili sürekli gelen sorular, nereyi gezelim, görelim seviyesini aştı komple tur programları hazırlar hale geldik. Özellikle bizden daha çok kazanmalarına rağmen bu kadar parayı nereden buluyorsunuz sorusunu soran dostlarımız da ekonomik seyahat boyutuna odaklanmamızı yönlendirdi. Açıkçası “tek tek yazmak yerine link atarız” diye yola çıktık.  Yıllardır var olan yayıncılık tutkumuz birkaç özel arkadaşımızın desteği ile bir fikir fırtınasının ortasından Keşfetsene’yi doğurdu.

Keşfetsene’nin doğuşunda öncelikle Burak Ardalı ve Eray Aydoğdu’nun katkısı sonsuz. Eray’ın teknik destekleri kadar Burak’ın işi inanılmaz sahiplenmesi ve marka müdürümüz misali işimize profesyonel yaklaşımı, onun mesleki birikimi ile birleşince yolumuzu daha verimli hale getirdi. Şuanda da Burak’ın ekibi Wizard Digital’in desteği ile yolumuza devam ediyoruz.

Bizim yolculuğumuz devam ediyor, hâlâ geziyor ve Dünya’yı keşfetmeye çalışıyoruz. Gittiğimiz yerlerin çokluğu değil, daha çok gidilecek yer olması bizi motive ediyor. Yeni seyahatlerimizi de sizle birlikte yapıyor olmaktan çok mutluyuz.

1 Yılda Neler Oldu?

Gezilerimiz devam etti. 1 yıl içinde kimisi önceden gittiğimiz yerler olmak üzere 13 ülkeye ayak bastık. Toplamda hâlâ yazamadıklarımız var ama şuan 33 ülkeden onlarca destinasyonun gezi rehberleri yayında ve sürekli güncelleniyor. Çünkü anıdan ziyade rehber yazma iddiasındayız. Ancak bu rehberi de kendi yaşanmışlıklarımızla ve hayata bakış açımızla şekillendiriyoruz, dilimiz hatasıyla sevabıyla bize ait, kalemimiz döndüğünce içeriğimiz %100 özgün. Asla alıntı yayınlamıyoruz, sadece önemli listelere, onda da tamamen kendi yorumumuzu katarak yer veriyoruz. Pasaport, vize gibi resmi konularda ise en güncel bilgileri sık sık derliyoruz.

Tanışmalar

Yepyeni arkadaşlarımız, dostlarımız oldu. Okurlarımızla yazıştık, bazılarıyla tanıştık, yollarımız kesişti. Seyahat Blogları Topluluğu’na dahil olduk, onlarca gezgin ve gezi bloggerı arkadaşımız var ve her buluşmamız birbirinden keyifli geçiyor. Bumerang üyesi olduk, onlarla tanıştık, çeşitli davetler aldık, oralarda da yepyeni insanlarla tanışmanın keyfini sonsuzca yaşıyoruz.

Ödüllerimiz

Şüphesiz ki yaptığımız işin böyle karşılıklar alması çok güzel. Bugüne kadar 2 yarışmaya katıldık, 2’sinden de sizlerin destekleriyle birinciliklerle ayrıldık. Beklemediğimiz bir gelişme olarak da Turkishtime Dergisi 2014’ün 100 Start-up’ı listesine milyon dolarlık şirketlerle birlikte bizi seçti, şaşırdık. Şuan Bumerang’ta en iyi çıkış yapan blog kategorisinde adayız.

altın orumcek

Basın & Diğer siteler

Basın bülteni dahi hazırlamamışken, tamamı bize gelen tekliflerle çeşitli dergilerde ve bloglarda röportajlarımız yayınlandı. Sadece bizim yakalayabildiğimiz kadarıyla elliden fazla kez içeriğimiz çalındı, mecburen gülüp geçtik. Basın bölümünde yayınlara bakabilirsiniz.

Site Ziyaretleri

Keşfetsene’nin en sevindirici özelliklerinden biri yazılarımızı çok kişiye ulaştırabilmemiz oldu. Her gün binlerce ziyaretçimiz var*, Türkiye’nin en çok ziyaret edilen 3 gezi blogundan biriyiz**. Ziyaret rakamlarımız hiç geriye düşmediği gibi her ay ortalama %21 artıyor.***

*15-30 Ekim 2014 arası Google Analytics rakamlara göre,
**30 Ekim 2014 Alexa verilerine göre,
*** Kasım 2013 – Ekim 2014 arası her ay ortalama artış.

Sosyal Medya

Sosyal medya hesaplarımızda binlerce yol arkadaşımız oldu. Tamamı gerçek %100 organik rakamlara göre,

 • Facebook 6250+
 • Twitter 1000+
 • Instagram 1250+ kişi bizimle geziyor ve bu sayı her gün artıyor. Takip etmek isterseniz sayfa üstünde sosyal medya ikonlarımız sizi götürecektir.

Ve Sen

İyi ki buradasın umarız yine gelirsin, çünkü senin her gelişin, yorumların, eleştirilerin, e-maillerin bizi çok mutlu ediyor. Nice yıllara, hep birlikte.

img

Paris Gezi Rehberi

BİZCE AVRUPA'NIN EN GÜZEL İKİ ŞEHRİNDEN BİRİ* İnanılması zor ancak interrrail sırasında Taflan; Paris…

15 Yorum

4 Yorum

 • Hülya

  14 Kasım 2014 - 16:19 Cevapla

  Muhteşem. 1 yılda bu kadar iyi yere gelmeniz süper bir şey. Nice mutlu yıllar dilerim, hep gezin, hep yazın.

 • Zafer Şekerci

  05 Aralık 2014 - 22:13 Cevapla

  1 yılda bu kadar başarılı bir çalışmayı insanlara faydalı hale getirdiğiniz ve bir çok insana da ulaştığınız için teşekkürler.
  Eğer Fethiye ve yamaç paraşütü için sizlere faydalı olabileceksem bana ulaşabilirsiniz.
  Çalışmalarınız da Başarılar.

 • Beykent

  19 Mayıs 2015 - 01:24 Cevapla

  Çok fazla yorum yapmasam da sitenizi sıkça ziyaret ediyorum. Favorilerim de ekli olan 3 siteden biri burası. Eğlenceli, öğretici ve bilgilendirici bir sitede yapmış olduğunuz için 1. yılınızı kutluyorum. Teşekkürler.

  • Taflan

   20 Mayıs 2015 - 00:46 Cevapla

   Çok teşekkür ederiz. Her zaman linklerimizi açık tutmaya çalışıyoruz, gerçekten geliyorsanız da ne mutlu bize. Yorumlarınızı eksik etmeyin, belki bir gün biz de ev kiralarız ;)

Siz de yorum yazarak bize ulaşabilirsiniz.