Gezginler Buluşuyor’da Sahnedeydik

img

9 Oturumda 11 Gezgini Dinledik

11-12 Mayıs 2015 tarihlerinde Seyahatname Gezginler Buluşuyor etkinliği kapsamında Türkiye’nin önde gelen veya hikayesi olan gezginlerinden 11’i 9 farklı oturumda, Türkiye’nin pırıl pırıl gençleri interrail Türkiye ekibinin organizasyonuyla sahnedeydi. İlk günün ikinci konuşmacısı da Taflan olurken çok değerli gezginlerin arasında, amatör ruhla son derece profesyonelce yapılmış bir organizasyonda yer almak bize mutluluk verdi.

Program sırasıyla hikayelerini, anılarını ve önerilerini dinlediğimiz gezginlerimiz; Sevil Mert, Özcan Bostancı, Nonstop Otostop Ekibi, Alper Metin, Burcu Canbulat, Onur Kutlu Gago ve Burak Akkul oldu.

 

“Gezdiğimizi gördüğümüzü zaten anlatıyoruz, farklı bir şey deneyelim” diyen Taflan’ın konuşması hem biletli dinleyicilerimizden, hem de gezgin arkadaşlarımızdan büyük teveccüh gördü. Sosyal medyada da yayınlanan sunum başında sunucu Onur Taflan’ı şöyle sundu:

“Türkiye’nin en samimi seyahat kaynaklarından Keşfetsene’nin kurucu yazarı Taflan Kandemir, Türkiye’de 60’ı aşkın şehri gezmişken yurt dışına 2009’da ilk kez interrail ile çıkmıştır. Interrail Türkiye grubunun da üyelerinden olan Taflan Kandemir 35’ten fazla ülkede 100’e yakın destinasyona seyahat etmiştir. Backpacker ruhunu benimseyen, günlük hayatına yansıtan, Nazım’ın yaşadım diyebilmek şiirinin hakkını vermeye çalıştığını ifade eden ve Dünya vatandaşı olma çabasındaki Taflan Kandemir, sırt çantasından çıkardıklarıyla şimdi sahnede.”

İlk gün sonunda gençlerle de birlikte minik bir Taksim gecesi yaşadık. İkinci gün sonunda katılımcılar çekilişle interrail biletinden, yurt dışı dil kurslarına, kar turlarından, konaklama hediye çeklerine birçok armağan kazandı.

img

Türkmenistan Airlines

TÜRKMENİSTAN HAVAYOLLARI Skyscanner'da, Momondo'da, Turna'da v.s. çıkmayan, Türkmenistan'ın bayrak taşıyıcısı bu şirket özellikle, Tayland,…

0 Yorum

Daha önce hiç yorum yapılmamış

Siz de yorum yazarak bize ulaşabilirsiniz.