Air Arabia

img

AİR ARABİA HAVA YOLLARI

Sabiha Gökçen’e her gittiğimizde tıklım tıklım olan check-in kuyruğunu gördüğümüz Air Arabia, Nepal’e giderken tanıştığımız bir firma. Asya ve Afrika’nın en büyük ucuz hava yolu şirketlerinden biri. Dünya genelinde üç noktayı merkez almış. İlki gerçekte de merkezi olan Sharjah (Birleşik Arap Emirlikleri) ikincisi Kazablanka (Fas), gelişmekte olan üçüncüsü de İskenderiye (Mısır)

İstanbul’dan Sharjah ve Kazablanka’ya direkt uçuluyor. Bu iki destinasyon aracılığıyla da yüzlerce şehre aktarmalı olarak gidilebilir.

Dubai’ye (Sharjah’tan Dubai çok yakın) ekonomik fiyatlarla uçması, Thy’nin Nepal uçuşlarının yeni başlaması ve hac turizmi gibi sebeplerle tur şirketleri yıllarca -uygun fiyatının da etkisiyle- Air Arabia’yı tercih etmiş. Ülkemizde bayağı gelişmişler, İstanbul’un önemli bir aktarma destinasyonu olması da, şehrimizi firmanın dünya üzerinde birden fazla direkt uçuşu olan kısıtlı şehirlerinden biri yapıyor. (2 yer)

Uygun fiyatlı yemekleri sadece internet üzerinden bilet alırken sipariş edilebiliyor,  içecekler ise uçakta alınabilir. Alkollü içki servisi bulunmuyor. Uçakları oldukça konforlu ve seyahat dergileri pek  başarılı.

Air Arabi

Avantajları / Dezavantajları

  • Bizim ekonomik hava yolu şirketlerimizin gitmediği birçok uzak yere uygun fiyatla gitme şansı sunuyor.
  • Sharjah destinasyonu ile Orta Doğu, Uzak Doğu, Asya ve güney Afrika’ya; Kazablanka uçuşu ile de Afrika’ya ve biraz zaman harcayarak Avrupa’nın -en azından batısına- nispeten uygun fiyatlarla uçmak mümkün.
  • 82 cm koltuk aralığıyla oldukça konforlu.
  • Yemekleri önceden sipariş etme zorunluluğunu bilmemek, uçuş sırasında üzebiliyor. Fiyatlar oldukça uygun keza. Nefis denen bir şey var.
  • Alkol servisi bulunmuyor.

www.airarabia.com

Seyahat haritası: Air Arabia destination map

uçak şirketleri

img

Madrid Yeme İçme Rehberi

MADRİD'DE YEME-İÇME İspanya mutfak açısından oldukça zengin bir ülke. Sırf gurme turizmi için İspanya…

1 Yorum

Daha önce hiç yorum yapılmamış

Siz de yorum yazarak bize ulaşabilirsiniz.