Tunisair

img

Tunisair Hava Yolları (Tunusair)

Tunus’ un bayrak taşıyıcı havayolu şirketi. 1948’den beri hizmette. 22 uçaklık küçük bir filoya (2014 Ekim) sahip, Tunus iç uçuşlarının yanı sıra, Avrupa’nın birçok şehri, Orta doğu ve Kuzey Afrika’nın bazı şehirleri ile Türkiye’de de Atatürk Havalimanı’ndan başkent Tunus’a direkt uçuyor.

Birbiriyle alakası olmayan iki deneyim yaşadık. Tunus’a ucuz uçak bileti ararken denk geldi de aldık, bir gidiş bir dönüş. Tunisair nasıldır diyenler için yorumlarımıza bakalım.

Tunusair

Avantajları / Dezavantajları

  • Kabin görevlileri genel olarak komik arkadaşlar. Kıyafetten başlayan basitlik servise de yansımış. Küçücük uçağın yarısına 1 saatte yemek servisi yapabilirlerken, yemeğin yanındaki içecek servisi başlamışken uçağın kalanına yemek ‘dağıtılıyor’.
  • İkramdan ziyade yapmış olmak için verilen bir yemek servisi var, menü zengin, doyurucu ancak bizler için oldukça lezzetsiz ve yemesi çok zor.
  • Bagaj limitleri gayet yüksek ve yeterli.
  • Hem Atatürk Havalimanı’nda hem de Tunus Havalimanı’nda yer hizmetleri vasat ve çok yavaş.
  • Uluslararası uçuşlar dahil genelde İngilizce anons yapılmıyor. Fransızca ve Arapça anons kesin var. İngilizce bazen.
  • Uçuş dergileri üç dilde (Arapça, Fransızca ve İngilizce) ancak bugüne kadar gördüğümüz en kötü dergi. Hiçbir keyifli makale yoktu içinde.
  • Uçak içi duty free satışı Tunus fiyatlarıyla, dolayısıyla bizimkilere göre bir tık pahalı.
  • Ömrümüzde ilk kez tuvaleti pis uçak gördük. (Gidişte) Akla ilk gelen tuvalet pisliği şeklinde değil, bakımsızlık ve eskilik. Aynaları peçeteyle silince çıkan kir kaplı olur mu bir uçak tuvaleti?!?
  • Tunusair bilet fiyatları fena değil. Ne pahalı ne ucuz. Alternatiflere göre değerlendirilebilir.
  • Yolcu kitlesi tabii ki yerel Tunus halkı ağırlıklı, dolayısıyla pek keyifli. 5 kez uyarılmasına rağmen bangır bangır kulaklıktan müzik dinleyen de var, uçaktan sonlarda inerseniz göreceğiniz şekilde tüm çöpleri her yere atabilen onlarca yolcu potansiyeli de.

Özetle tercih edilebilir ancak gidiş uçağında pek memnun kaldığımızı ya da ekstra rahatsız edici bir durumda değerlendirdiğimizi söyleyemeyiz… Dönüş daha iyiydi. Uçağın amacı bir yerden bir yere gitmekse, evet işini yapan, güler yüz ve ilgi dahil, pek bir ekstra sunmayan bir havayolu şirketi.

Web Sitesi: Tunisair.com.tn

uçak şirketleri

img

Agra Gezi Rehberi

TAC MAHAL'İN EV SAHİBİ Muhteşem Tac Mahal olmasa Hindistan rotalarında hiçbir şekilde yer almayacak…

2 Yorum

Daha önce hiç yorum yapılmamış

Siz de yorum yazarak bize ulaşabilirsiniz.