Portbou Gezi Rehberi

img
İlk adım;
 • Yatak:  bkz. Barcelona
 • Bira:  0.8 € (Market)
 • Yemek:  bkz. Barcelona
 • Ulaşım: Beleş.(Tabanvay)
 • Turistik Zenginlik: 1/5
 • Gece Hayatı: ?/5
 • Pahalılık: 2.5/5
 • Yeterli Süre:   Birkaç saat

ŞİRİN İSPANYOL SINIR KASABASI

Turistik pek bir değeri olmayan, Fransa sınırında 1300 küsür nüfuslu sahil kasabası. Interrail’de Fransaİspanya arası geçerken mecburen durduğumuz bu vesileyle dolaştığımız küçücük bir yer. Açıkçası Portbou için sayfa açılır mı, açılırsa kaç kişi okur bilemedik ama mevcut ziyaret haritamızda -biraz da interrail sebebiyle- var olduğunu görünce, varsa yazılmalı dedik ve yayına açtık.

Çok bir şey yazmıyor oluşumuz tembellikten değil, gerçekten seyahat anımıza dair, Portbou ile ilgili yazacak çok bir bilgi olmayışından. Asla programınıza dahil edilmese de bir şekilde yolunuz düşerse kısa sürede sizi çok sıkmayacak huzurlu bir destinasyon.

   

PORTBOU NOT DEFTERİ

Rotaya dahil etmeyin: Trenle ya da araçla, İspanya-Fransa arası bizimkine benzer bir geçiş yapıyorsanız keyifli bir mola verin, gezin. Etraftaki Fransız Rivierası ve Barselona alternatiflerine yoğunlaşın.

Alışveriş yapın: Leziz yemekler ve ucuz ötesi içkiler hem anlık tüketim hem de depolamak için önemli fiyat avantajına sahip. (100’lük  Martini 6,50 Euro, litrelik şişe iyi marka viski 11 Euro).

Denize girin: Bir şekilde fazla zaman kalıyorsanız hava müsaitse hoş ve sakin bir sahili var. Haydi jumbulop suya. Akdenizin sıcaklığı, turistik olmayan sakin bir kasaba kumsalı ile birlikte oldukça davetkar.

   

Portbou_5

PORTBOU’DA GÖRÜLECEK YERLER

Àngeles Santos Torroella’nın evi: Burada doğmuş ünlü İspanyol ressamın evi de şehirde. Biz görmedik, sizin için araştırırken bulduk. Görülecekler sıramızda ilk sırada.

Portbou Sahili: Hoş bir sahili var, denize girilmiyorsa bile dolaşılıp huzur bulunabilir.

Kasaba içi: Alışveriş için bulunmaz fırsat. Sakin dar sokaklardaki esnaflar sizi beklemiyor ama sizi görmekten mutlu olacaktır.

Portbou Tren İstasyonu: Zaten % 90 trenle şehre geldiniz. Şehirlilerin tren istasyonuyla gurur duyduğunu bilin bari. Tüm Avrupa’da olduğu gibi özenilesi yapılardan biri.

img

EN BEĞENİLEN 16 INSTAGRAM PAYLAŞIMI

Keşfetsene'nin instagram hesabı 300'üncü paylaşımı yaptı. Daha sık aralıklarla yapacağımız bir geleneğimiz olsun istedik…

0 Yorum

1 Yorum

 • paşa ünal

  04 Temmuz 2014 - 09:08 Cevapla

  Upuzun İnterrail yaptık nedense en çok aklımda kalan yerlerden birisi oldu burası, sürekli de burası hakkında espriler yapmamıza, anılar canlandırttınız çok teşekkürler, sevgiler.

Siz de yorum yazarak bize ulaşabilirsiniz.