Petrovaç Gezi Rehberi

img
İlk adım;
  • Yatak:  Bkz
  • Bira:  2 € (Sahilde)
  • Yemek:  5 € (Plaj menü)
  • Ulaşım: Beleş (Tabanvay)
  • Turistik Zenginlik: 2/5
  • Gece Hayatı: ?/5
  • Pahalılık: 1.5/5
  • Yeterli Süre: 4 Saat

KARADAĞ’IN  SAYFİYE KASABASI

Taa Romalılar döneminden beri sayfiye yeri olarak kullanılan şirin bir sahil kasabası Petrovaç. Budva’ya bağlı bir plaj aynı zamanda. Budva’dan kara yoluyla 1,5 saat kadar sürüyor, 600 metre civarında kumsal, kırmızı kumu, Venedikliler döneminden kalan kalenin kalıntıları ve masmavi durgun suları ile bölgenin meşhur sahillerinden. Lučice Plajı ve Buljarica Plajı plajları da inanılmaz yakın mesafedeki alternatiflerdir. Özellikle Buljarica çok uzun (2200 metre) bir bölgedir.Balkan turlarında Sahil yürüyüşleri, deniz keyfi, huzurlu bir yemek molası gibi seçenekler için uğranılacak bu şirin kasabanın artık dezavantajı fazla kalabalık olması. Gittikçe bir İzmir – Çeşme durumu var diyebiliriz.

   

PETROVAÇ NOT DEFTERİ

Kısa tutun: Petrovaç konaklamak için değil de, böyle boydan boya Karadağ’ın sahillerinde yapılan enfes bir mavi tur için bulunmaz bir ziyaret noktası. Günübirlik bir kaçamak oldukça yeterlidir.

Konaklamayın: Kalmak için daha canlı olan Budva’yı öneririz her türlü. Tüm gezginler ve birçok tatilci gibi oldukça hızla ve ucuza Budva’ya gidiş geliş rahatlıkla yapılabilir.

Yemek yiyin, için: Balkanların genelinde olduğu gibi üç ana restoranın da fiyatları oldukça makul. Yine de buranın tarih boyu turistik bir yer olarak civarından bir tık daha ‘fast’ yemekler sunduğu ve bir miktar daha pahalı olduğunu unutmadan.

Denizin keyfini çıkarın: Söylenecek çok şey yok. Enfes bir Akdeniz keyfi için doğru bir yerden bakıyorsunuz sonsuz maviye. İyi eğlenceler olsun.

   

PETROVAÇ’TA GEZİLECEK YERLER

Kasabanın kendisi: Hepi topu 1500 nüfuslu küçücük bir kasaba Petrovaç. Tamamını çok kısa sürede gezebilirsiniz.

Petrovaç Sahili: Kumsalı oldukça kaliteli kırmızı kumdan oluşan, ‘lezzetli’ bir plaj keyfi sunuyor. Güneşin, denizin ve elbet kumun tadını çıkarın.

Civar Şehir ve Kasabalar: Zaten buraya direkt gelmediğinize eminiz. Mutlaka Budva‘nın diğer plajlarını ve kasabalarını gezin, kalabalıklık beklentinize göre alternatifler bulabileceğinizi (Daha sakin, daha canlı) unutmayın.

Daha detaylı ve geniş bilgi için Balkanlar’da gezilecek civar şehirleri unutmayın. Tabii ki akla gelen ilk durak için detaylar Budva Gezi Notlarımızda. Şuraya tık tık: Budva Gezisi

img

Selimiye Cami Hakkında Bilgiler

Mimar Sinan'ın Ustalık Eseri, Edirne'nin Sembolü Türkiye'nin en meşhur yapılarından Selimiye Cami aynı zamanda…

0 Yorum

Daha önce hiç yorum yapılmamış

Siz de yorum yazarak bize ulaşabilirsiniz.