Pattaya’da Gece Hayatı ve Eğlence

img

TAYLAND GECE HAYATI İÇİN ANA ROTA: PATTAYA

Tayland’da cinsel ilişkiye bumbum denir. Yazıldığı gibi okunur. Bunu bilin bi’ hele. Pattaya seyahat notlarımızı da okumayı unutmayın.

Budizmin hoşgörüsü, fakir halk için paranın zorunluluğu, kıt kaynaklar, çok sevilen Kralın işsizliği tam olarak çözememesi ve elbet ABD’nin ülkeyi uzun dönem sömürmesi.. Tüm Tayland’da her adımda karşınıza çıkacak bumbum işçiliğinin zirvesidir Pattaya. Elden gelen tüm derinlikleriyle gördüğümüzü, duyduğumuzu, okuduğumuzu yazalım. Yazı elbette deneyimlerle sınırlı değildir. Yerli kaynaklarla desteklenmiştir.

Öncelikle, bkz: Pattaya Gezi Rehberi

Bumbum legal, elbette illegal boyutu da var. ‘Lady’  diye isimlendirilen kızlar, ‘Ladyboy’ diye isimlendirilen translar ve ‘boy’ isimli gayler bumbum işçiliği yapıyor. Ayrıca keyif için takılan birçok amatör de var. Hepsinin ruhu gayet profesyonel.

Pattaya_S_2

TAYLAND BUMBUM FİYATLARI

Genel fiyat nettir. Aşağıda detaylı okuyacağın türlere göre değişir. Otele davet ettiğiniz bir lady için short time (Bir kez) 500 Baht ödenir. 350 – 400 Baht da mümkündür. Long time için (Sabah kadar) 1000 Baht ödenir. İddialı lady’ler 1500 de talep eder. Çoklu kişi durumlarında 800’e anlaşıldığı da duyulmuştur. Ama 200 Baht (6 Dolar için) bu konuda pazarlık yapmayın. 1000 Baht idealdir. Taksi (dolmuş) parası sizin tarafınızdan ödenir. Dönüş için de lady’e 50 Baht kadar taksi bahşişi verilmelidir. Gayler ve ladyboylar da emin değiliz, bir tık daha ucuzmuş.

kesfetsene‘deki ilgili Tayland yazılarını okuduysanız, bildiğiniz üzere ülkede sabit kur politikası olması ve enflasyonun neredeyse hiç olmaması nedeniyle fiyatlar yıllardır aynı seviyededir.

PATTAYA’DA BUMBUM

5 Mekanda yapılır.

 • Bumbum Masajı Salonları, Köpük Masajı (Geleneksel Tai masajı ile ayrıdır)
 • Go go Barlar
 • Disko-Clublar
 • Barlar
 • Sahiller, sokaklar

Masaj Salonları – Tayland’da Köpük Masajı: Lüks kerhane. ‘Sunum çirkinliğini’ tasvip etmiyorum ama bir gerçek olduğu için anlatmakla yükümlüyüm. 5 yıldızlı otellerden daha konforlu bu dev mekana üst düzey bir karşılma ile alınıyorsunuz. (Herhangi bir taksiye oraya gideceğinizi söylerseniz sizi ücretsiz götürür. Çünkü komisyon alıyorlar zaten. Ancak ‘free’ diye başta söyleyin) Onlarca lady’nin dizildiği bir salonda belirli bir mesafede ladyler 10,11,12 gibi numaralar taşıyarak oturuyor. Kırmızı, yeşil, mavi gibi renkli bu numaralar. Renk kategorisi fiyatlandırmayı belirtiyor. Fiyat net, bahşiş zorunlu değil. Danışmanınız aracılığıyla seçtiğiniz lady ile birlikte odaya çıkıyorsunuz. 40 – 50 metrekarelik bir oda. Dev bir yatak (Tepesi komple ayna), büyük bir jakuzi ve bazı mobilyalardan oluşuyor. Oda servisi size içki isteyip istemediğinizi soruyor, siparişiniz varsa servisi yapıyor ve yalnız kalıyorsunuz. Jakuzide köpük masajı, yatakta kuru masaj ve tek orgazm limitli bumbumdan oluşan seansınız 1,5 saat ile sınırlı. Katılanalar normal masajın da keyfini çıkarın diyorlar. Masajda sokaktaki normal masaj salonları kadar başarılı olmadığını, beklentinin erotik seviyede tutulması gerektiğini de ekliyorlar.

Go Go Bar (Dans&Striptiz Kulubü): Aileniz ile de rahatlıkla gidebileceğiniz go go barlar içeride çeşitli gösterilerin olduğu bir nevi eğlence mekanları. Dans, müzik, çıplak ve yarı çıplak striptiz gösterilerinin olduğu mekanlara, izlemek ve eğlenmek  için de mutlaka gidin. Platformlarda dans eden, gözünüzün içine içine bakan lady’lerden (mekana göre boylar ve ladyboylar) beğendiğinizi ufak bir jest ile yanınıza davet edebilir, sohbet edebilir, birlikte içebilir ve ‘davetini’ kabul edebilirsiniz. Burada fiyatların mekana da para ödendiği için diğer tüm alternatiflerden pahalı olduğunu hatırlatalım. Lady’leri ister otelinize götürebilirsiniz, isterseniz onların bir yeri varmış, kısa süre için orayı kullanabilirsiniz… Hatırlatma: Bu mekanlarda müşteri kitlesi 50 yaş üstü ağırlıklıdır.

Pattaya_S_4

Disko – Club’lar: Biriyle birlikte olmak için en iyi alternatif. Dünya’nın en iyi clublarından olduğu iddia edilir, Asya’nın da en iyilerinden. 3’ü çok özel olmak üzere 50’ye yakın mekan Walking Street üzerinden kapılarını açıyor. Onca ülke ve şehir görmüş bir ikili olarak Pattaya’nın gece hayatının -paralı bumbum dışında da- çok başarılı olduğunu belirtmekte fayda var. Gece 11:30 – 12:00 gibi kalabalıklaşan mekanlar akşam üzeri açılıyor. Başta ufak ufak hareketlense de 1:00’den itibaren eğlence zirve yapıyor. Yeni tanışanların saat 3:00 gibi mekandan ayrılmaya başlamasıyla düşen enerji 5:00 – 5:30 gibi bitiyor. Nefret ettiğim kültür ‘şişe açtırma’ burada da oldukça yaygın, ne mutlu ki tüm ülkede olduğu gibi oldukça da ucuz. Club’larda herkes bumbum işçisi değildir. Buraya ailesiyle ya da kendi kendine, kız kıza gelen çok sayıda turist vardır. Küçük kazalar olabilir ancak hiç önemli değildir. :) Normal bir mekanda beğendiğiniz bir karşı cinse yaklaşır gibi istediğiniz kişiye yaklaşın, farkı aşırı kolay olması. Çılgınca dans edin, istediğinizi yapın, uygun bir zaman sonra da gidelim mi dersiniz. Bu kadar basit. Aynı zamanda “Kız tavlama” duygusunu yaşatıyor ve birlikte eğlenme zevkini de tattırıyor. İşin içine paranın girmesindeki nispi çirkinliği hızla atmaya yarıyor.

Barlar: Açık hava mekanı olarak kurulu ‘semt pazarı’ kıvamındaki bu barların içinde çok sayıda kız vardır. Herhangi bir beach club’ın barı gibi 10,15 tabureli yan yana kutucuklardan oluşan buralar normalde içki içmek içindir. :) Bunlar yan yana bir semt pazarı edasıyla kuruludur. Sadece Walking Street’te değil, şehrin büyük bir kısmında vardır. Walking Street’te mekanın başında görüldüğünüz anda, şehrin diğer noktalarında da sokağın başında mekana yaklaşmasanız dahi çılgınca çığlıklar ve hareketlerle sizi davet edecek, bir Tarkan hissi yaratacaklar. “Tarkaaaaaaaaaaan”. Hoş! Burada da pazarlık yapılmalı, mekan da komisyon aldığı için fiyat diğerlerinden biraz pahalı olmaktadır.

Sahiller, yollar: En yaygın, yarı legal tavlama biçimi. Ladylerin sokakta ‘müşteri’ bulması yasal, ancak ladyboy’lar için yasak. Onlar kaçak olarak çalışsa da polis arada bir topluyor. Akşam saatlerinde (hatta gündüz) uzaktan (Yakından da olur) bakın, tek başına ya da ikili, üçlü duran lady’ler sizi bekliyordur. Beğendiğinin yanına, “Hi, hello” kıvamında bir girişle yaklaşın. Küçük bir ihtimal yanlış bir kurşun attıysanız suratından anlarsınız zaten. Nbr, adın ne, yaşın kaç seviyesindeki muhabbetiniz bittiğinde otele gidelim mi der, pazarlık yaparsınız. (Pazarlık pek olmaz, konuşulan süredir. Nadiren yüksek fiyat çekerlerse kızın, 1000 olur deyin, olur o.)

Fiyata Göre Sıralandığında,

Sahiller, yollar = Disko-Clublar < Köpük Masajı Salonları (Aslında vadeye vurulduğunda en pahalısı) < Barlar < Go go barlar

Pattaya_S_3

TAYLAND’DA BUMBUM İÇİN PÜF NOKTALAR

Aşağıdaki dikkat edilecek noktaları da sıkılmadan okuyun.

 • Bumbum turizmi için gidiyorsanız ya da tatilinizin içinde bumbum varsa çekinmeden sorgulayarak otel rezervasyonu yapın. Birçok otel gece misafirinize -olması gerektiği gibi- ekstra para almasa da, bir kısmı da alıyor. 1000 Bahta kaldığınız otelde, 1000 Baht + masraflar lady’e vermişken, 1000 Baht da onun için otele vermek sinir bozucu. Tek kişilik odalarda genelde sıkıntı yok ancak çift kişilik odalarda genelde ekstra isteniyormuş.
 • Anlayış kültürüne sahip bir bumbum turizmi ülkesinde, para sahibi bir müşteri olduğunuz gerçeği var. Yok beni beğenmezlerse ne olur, yok taleplerim fazla mı, yok bu çok mu fantastik. Abartma! Seni değil paranı beğeniyor o da standart. Evlenmeyeceksiniz. Taleplerine çok çok kibarca hayır der. Eee, başkası tamam der.
 • Pazarlık yapılan şey bumbumun fiyatı değil; türü, süresi ve içeriğidir. Çekinmeden ilk konuşma sırasında tüm taleplerinizi iletin. Baştan konuşun, sonra başınız ağrımasın.
 • Ladyboy ile lady’yi zor ayırt edersin. Geleneksel yöntemler uzun boylu olması, adem elması ve elbette ses tonu. (Ancak Tai’lerin erkeklerinin de seslerinin yumuşak olduğunu hatırlatalım. %90 net yöntem adem elması)
 • Taksi masrafı size aittir. Oteliniz hat üzerindeyse dolmuşla gidin, asla utanılacak bir şey yok. Hatta taksi teklif ettiğiniz lady’lerin çoğu ‘ne gerek var’ mantığında size dolmuş önerir.
 • Tanıştığınız beğendiğiniz birinin telefonunu alabilirsiniz. Bir başka gün direkt otele davet edeceğinizi belirtin, herhangi bir yere gitmeden telefonda anlaştığınız saate onu kapıdan alabilirsiniz. Taksi parasını ödeyin (Muhtemelen motor taksi ile gelmiştir) odanıza geçin. Kimseyi sahte davetlerle kandırmayın. Ne gerek var !?!
 • Ruslar’a çok bulaşmayın. keşfetsene.com hiçbir ırkı, türü, kimliği, kişiyi ayırt etmez ve eş görür ancak okurlarını uyarmak da görevidir. Elbette tüm Rus ırkı için geçerli bir söylem değil ancak erkeklerinin genel kabalığı malumunuzdur. Tayland’ta iş; alkol ve sınırız bumbum olup karşılığı da sadece küçük paralar olunca, burada biraz taşkınlık limitini aşabiliyorlar. Lady’lere de genel manada kötü davrandıklarını öğreniyoruz.

TAYLAND’DA CİNSEL İLİŞKİDE DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR

Güvenli Bumbum: Zaten lady’lerin %99’u reddeder ancak şunu hatırlayın: Mekanlardaki çalışanlar sürekli kontrol edilse de ülkede aids ve benzer cinsel yolla bulaşan hastalıklar oranı çok yüksek. Doğru kullanılan prezervatif doğuma olmasa da aids gibi hastalıklara karşı %100 güven sağlar. Lütfen, tüm ilişkilerinizde olduğu gibi KORUNUN.

Güç Arttırıcılar: Ne yazık ki böyle fırsat bulunmuşken skor uğruna,  cinsel güç arttırıcılar çok yaygın kullanılıyor. Kullanacaksanız yasal olanları ve makul limitlerde kullanın. (Çok fazla sayıda sahte ve ‘yerel benzeri’ adı altında sahte Viagra ve Levitra satılıyor. Üç kuruş farkı için sahte ilaç almayın) Ne kullanırsanız kullanın, devam eden bir hayatınızın olduğunu unutmayın. Makul olun.

‘Very Long Time’ İlişkiler: Biraz kimlik tatmini sebebiyle, hadi peki bazen de çok beğendiğiniz için 24 saat, 48 saat gibi sürelerle eşlik ettiğiniz lady’lerle restoranlara, AVM’ye, el ele sahile falan gidiyorsunuz ya, orada mekanları biraz sizin seçmeniz uygundur. Aşık falan olmuşsunuzdur, Tayland mafyası diye bir gerçek var, ne bilim, çok abartmamalı insan hiçbir şey.

Lady, Laydboy, Gay Farkı: Hassasiyetinizlerinize, partner seçimi sırasında dikkat edin. Olası bir kazada da fark ettiğiniz noktada karşıdakinin de insan olduğunu hatırlatırız. Uygun dil ile her şey insanca çözülür. Tatildesiniz ve onu siz seçtiniz.

TAYLAND GECE HAYATI’NDA GELENEKSEL ARAYIŞ

Elbette ki her şey bumbum değil. (Elbette demeyelim de, neredeyse diyelim) Pattaya olağanüstü eğlence anlayışıyla her zevke hitap eden, kimsenin kimseyi rahatsız etmeden özgürce gezilecek ve eğlenilecek gece kulüplerine sahip. Gündüz gezinizi Pattaya masaj salonlarında geleneksel Tai masajıyla attıktan ve sağlıklı bir yerden temiz leziz yemeklerinizi yedikten sonra kopmak için birebir bir yerdesiniz. Walking Street üzerindeki kulüplere girip Asyalı DJ’lerin Avrupai müzikleriyle doyasıya eğlence de sizindir. Tadını çıkarın.

img

Akdeniz’e kıyısı olan ülkeler

Akdeniz'e Kıyısı Olan Ülkeler Dünya'nın en değerli, en önemli, tarih boyu kıyıları beslenmiş su…

0 Yorum

28 Yorum

 • Osman

  04 Şubat 2014 - 01:57 Cevapla

  Sitenizi çok beğendim bende 2 yıl önce tayland’a (Bangkok ve pattaya) gittim. İnsanları çok saygılı ve güler yüzlü. Pattaya için pek aktivite yok sadece bumbum için gidilir demişsiniz buna kesinlikle katılmıyorum. Pattaya’da her türlü eğlence mevcuttur siz maalesef genel olarak rehberlerin gezdirdiği yerlerde takılıp kalmışsınız. Tayland çok ucuz bir yer değil ancak eğlence oranıyla baktığınız zaman çok ucuza geliyor tek pahalı olan şey uçak bileti. otobüsle 1 haftada gidilse o yolu gene çeker gene giderim.

 • Erkan

  21 Şubat 2014 - 14:01 Cevapla

  Pattaya’da seks bilgileri gerçekten çok başarılı bir araştırma. Bisürü şey öğrendim, desenize Tayland’da dikkat edeceğimiz şey laydboylar. :)

 • Ercan

  30 Mayıs 2014 - 14:56 Cevapla

  Sadece Bumbum için gidecekseniz pahallı Bumbum başına 100 USD + 1000 Baht hesaplayınız sonuçta bedeva uçmuyorsunuz Taylanda :)

 • Remzi

  19 Temmuz 2014 - 02:58 Cevapla

  Bayrama Tayland turu yapmak için trk başıma gidecektim, Bangkok’la birlikte Pattaya vr Pgiket var rotamda. Şuana kadar gördüğüm en geniş ve detaylı Pattaya bilgilerini vermiş kaynaksınız. Teşekkür etmek istedim.

 • Haluk Avcı

  06 Eylül 2014 - 01:23 Cevapla

  sayfanızı cok begendım güzel ve acıklayıcı olmus bende kasım ayında gıtmeyı dusunuyorum ingilizce yok denıcek kadar az acaba cok sorun olurmu accaba dıyede kuskularım yok degıl
  bakalım hayırlısı diyelım ;)

 • mert yilmaz

  17 Eylül 2014 - 18:20 Cevapla

  Merhaba arkadaslar ben mert daha once taylanda gittim beni berk isminde bir kisi karsiladi en ucuz yerleri en kalitelisini bana gosterdi ve rehberlik yapti gerek gece hayatinda gerek gezmede cok yardimini gordum cok hesapli cok guzel bir tatil gecirdik ustelik rehberlik ucreti icin talep ettigi fiyatta cok azdi tatilini ucuza ve cok eglenceli gecirmek isteyenlerin konusmalarini tavsiye ederim iyi eglenceler iyi tatiller simdiden

  • DAVUT

   13 Ocak 2015 - 10:04 Cevapla

   ben ekim ayında taylanda gitmeyi düşünüyorum mert yılmaz bey berk ye ulaşabilecegimiz mail veya telefon numarası varsa bana mail olarak atarmısınız birde ne kadar rehberlik üçreti talep etti 15 gün kalmayı planlıyorum ortalama ne kadar para götürmem gerek ingilizcem yok içki kollanmıyorum onun dışında var bana mail olarak dönerseniz sevinirim şimdiden çok teşekkürler.
   alone_chil_18[at]hotmail.com

   • EMRE

    28 Şubat 2015 - 10:23 Cevapla

    dvut arkadaşım . biz de 2 arkadaş eylül sonu ekim başı gibi 12 günlük bir pattaya tutruna gideceğiz. biz de ilk kez gidiyoruz. Bay resort otelden rezervasyon yaptırdık. biz 12 gün için otel ulaşım hariç 6000 tl hesapladık. tarihler uyarsa tatili daha kalabalık geçirebiliriz. hem daha eğlenceli hem daha güvenli olur kanısındayım.

 • pattayaalex

  04 Ekim 2014 - 19:36 Cevapla

  arkadaslar 6 yildan beri pattayda yasiyorum.burayla ilgili bana herseyi sorabilirsiniz ozellikle ilk defa gelicek arkadaslar.pattayaalex@hotmail.com

 • gursu

  11 Kasım 2014 - 04:59 Cevapla

  haluk kardesim bende 22 kasimda ordayim daha once iki kez gittim bu 3 olucak ordaysan yardimci olurum beraber egleniriz

 • Yılmaz

  05 Mart 2015 - 20:22 Cevapla

  Etkileyici bir rehber olmuş. Pattaya cinsel hayatını da, gece yaşantısını da bu kadar açık anlattığınız için tebrik ederim. Ne kadarını yaşadığınız pek anlaşılmıyor ama Tayland’a seks için gidip gelip, burada bize boş boş anlatan arkadaşların ne kadar atıp tuttuğu belli oldu. Cesaretiniz için tebrik ederim.

 • rıza

  11 Nisan 2015 - 01:46 Cevapla

  arkadaslar bende 15.05.2015 tarihlerinde gitmeyı dusunuyorum tek ve ılk defa gıdıcem gelmek isteyen varsa rizaatilgan14@hotmail.com adresinden ulasın.

 • omer

  16 Haziran 2015 - 13:31 Cevapla

  Ben senin o bumbunu yerim ben bumbum istoyorum

 • Batuhan

  25 Haziran 2015 - 19:10 Cevapla

  Pattaya gece hayatı gerçekten ilgi çekici ve özellikler yurt dışında seks için bulunmaz bir nokta. Ucuz fiyatları, açık görüşlü ve özgür hayatı ve her türlü merakı karşılaması açısından Tayland geceleri bulunmaz nimet. Sitenizde okumadan önce Bangkok, Pattaya Phuket turu yapmıştık, keşke sitenizi okusaymışız dedim gezi notlarını çok iyi yazmışsınız.

 • ONDER

  11 Ağustos 2015 - 02:01 Cevapla

  İklimin daha uygun olduğunu düşünerek Aralık ayı gibi gitmeyi 15 gün gibi kalmayı düşünüyorum tekim.. Turları araştırdım fiyatları ulaşım da dahil olduğundan baya uygun ama tek kişi olarak gidildiğinde ne yazık ki ektra ücret isteniyor.. Halbuki buradaki otellerin fiyat konsepti oda bazında kişi bazında değil.. Yani Otelde tek kişi de kalsan iki kişide kalsan fiyat aynı.. Turlar ise burada tek kişi diye haksız ücret talep etmekte.. İstanbul dan gidiş dönüş uçak 1.800 Tl civarı daha ucuz uçuş arıyorum. İşte işin en can sıkıcı noktası burada başlıyor.. Ucuz otel Ucuz bum bum Ucuz yemek hepsi iyide Uçağa verilen 1.800 Tl sını hatırladığımızda o bum bum kaça geliyor

  • Taflan

   11 Ağustos 2015 - 10:12 Cevapla

   Önder Merhaba,

   Evet mesafe uzak olduğu için uçaklar ne yazık ki pahalı. :( İstersen Turkmenistan havayollarına bak bi’. Bir de bizim duraklamalı uçuşlar yazımız var, onu da oku.

 • güven

  08 Kasım 2015 - 17:35 Cevapla

  slm arkadaşlar inşallah martın 1 de tayland yolculuğum başlıyor martın 22 dede dönüş.biletimi katar havayollarından aldım taylanda ilk gidişim biraz çekingelerim var bu tarihlerde giden arkadaşlar varsa iletişime geçelim lütfen. mail adresim arasguven_179_mus@hotmail.com

  • tolgay

   30 Kasım 2015 - 01:19 Cevapla

   güven bey bizde mart gibi gitmeyi düşünütoruz ama turlamı gitsek ayrı mı ona karar vermedik daha

 • Caner

  12 Kasım 2015 - 01:12 Cevapla

  17 kasımda Bangkok havaalanında olacağım ve 10 gün süreyle Tayland’ı gezmeyi planlıyorum ,, tek başıma tatile çıkıyorum, , bu tarihte giden varsa bana ulaşsın? Güvenli ve daha eğlenceli olacağını düşünüyorum . Adres : canerendercaner@hotmail.com

 • Gökhan

  18 Kasım 2015 - 14:18 Cevapla

  Arkadaşlar Tayland’a THY direk uçuş 2000 tl dir.ilgilenen arkadaşlar 0532 799 74 99 telden ulaşabilirler.

  • Taflan

   18 Kasım 2015 - 17:43 Cevapla

   Gökhan Selam;

   Reklama girse de içeriğini yayınlıyoruz, ancak bu çok iyi bir fiyat değil genel olarak onu belirtmek isteriz. Ha tabii THY kalitesinde bakıyorsak uygun bir rakam.

 • Nilhan

  23 Ocak 2016 - 12:08 Cevapla

  Kadin oldugumdan mi bilmiyorum ama bu yazinizi okuyunca taylanda gitmekten sogudum. Gercekten cok cirkin bir ortam ve cok yazik … parayla cinsellik nasil bir eglence anlayisi… oradaki zavalli insanlarin nasil sex iscisi olarak calismayi normal bulduk.arini anlamak bile imkansiz benim icin.. para iste dunyada gelir adaletsizligi oldugu surece bazi insanlar hep somurulmeye mahkum olacak

  • Taflan

   29 Ocak 2016 - 22:14 Cevapla

   Nilhan Merhaba;

   Hayır “kadın olduğundan” değil, niye böyle olsun. Tayland genelinden soğuma lütfen, seks işçiliği her yerde var ancak Pattaya bunun Dünya üzerinde çılgınlığa ulaştığı bir nokta. Gelir adaletsizliği ve diğer ağır sistem konularındaki eleştirilerine katılıyoruz ama tek durum her zaman o olmuyor. (Tabii Tayland örneğinde çoüunlukla o, ama kültürün de etkisi var)

   Örneğin Amsterdam yazımızda da kadınlar için paralı seks örneklerini de görebilirsin. Ya da bizim de henüz gitmediğimiz birçok yerde.

 • gökhan

  05 Temmuz 2016 - 18:50 Cevapla

  merhabalar. 13-27 temmuz arasında Pattaya’da olacağım tek gidiyorum ve ilk gidişim olacak.o tarihlerde orada olanlar var ise haberleşelim derim canislupus34@hotmail.com

 • İhssan

  08 Ağustos 2016 - 19:40 Cevapla

  21 ila 28 i arası bangkok ve pattaya yapacağım bir arkadaşımla beraber.gitmeden önce internette araştırma yaparken bu yazıyı gördüm gerçekten bilgilendirici olmuş ilk defa gidecekler için.
  yalnız şöyle bir şey sormak istiyorum.
  Layd boylar laydmisiniz yoksa boymu diye sorulduğunda yalan söylüyormu?
  genelde söylerler ilk konuşmada ama taylandda böyle değildir belki bilemem:)

  • Taflan

   10 Ağustos 2016 - 11:43 Cevapla

   İhsan Merhaba;

   Yalan söylediklerine dair bir duyum almadık bugüne kadar.

 • Ekrem

  19 Ağustos 2016 - 21:38 Cevapla

  İngilizce bile bilmiyorum napıcam orda nasıl anlaşıcam nasıl takılacağım anlatır mısınız

  • Taflan

   20 Ağustos 2016 - 11:06 Cevapla

   Bilen bir arkadaşınla ya da tur rehberi ile seyahat etmeni öneririz Ekrem. Her türlü hallolur ancak çok kazıklanır ve zorlanırsın Pattaya’da İngilizce bilmeden.

Siz de yorum yazarak bize ulaşabilirsiniz.