Mavi Yolculuk İle Efsane Tadında Bir Tatil Yaşamaya Ne Dersiniz?

img

Türkiye yaz aylarında hem yerli hem de yabancı turistlerin tercih ettiği onlarca birbirinden güzel tatil beldesine ev sahipli yapıyor. Ülkemizin tatil cenneti olarak tanımlanmasının en önemli sebebiyse hem Akdeniz’e hem de Ege Denizi’ne kıyısı bulunması. Dünyanın en güzel koylarının birçoğu ülkemizde bulunuyor ve bu da her yıl binlerce insanın tatil ve gezi için Türkiye’yi tercih etmesini sağlıyor. Yani ülkemiz özellikle de deniz, kum ve güneş temalı tatiller için tüm dünyanın en sevilen destinasyonları arasında ilk sıralarda yer alıyor.

Mavi yolculuk büyüleyici bir deneyim

Ünlü yazar Azra Erhat’ın literatüre kazandırdığı mavi yolculuk kavramı yıllar içinde gittikçe ünlü hale geldi ve hatta ünü ülkemizin sınırlarını aşarak tüm dünyaya yayıldı. Türkiye’nin Ege ve Akdeniz kıyılarında farklı rotalarda yapılan tekne yolculuğu olan mavi yolculuk ya da diğer ismi ile mavi tur maviliğin içinde kaybolarak inanılmaz bir gezi deneyimi yaşatmayı vaat ediyor. Mavi yolculuklar farklı sürelere sahip ancak genellikle 15 günlük turlar halinde düzenleniyor.

Mavi yolculuk için farklı süre alternatifleri sunuluyor; 15 gün gibi uzun turların yanı sıra 2-3 günlük turlara katılabilme olanağı da var. Ayrıca elbette ki tur yapılan teknelerin kapasiteleri, özellikleri de değişiyor bu da her bütçeye uygun mavi yolculuklar olduğu anlamına geliyor. Kısa süreli mavi yolculuklar hem daha uygun fiyatlı hem de hafta sonu için bile bu turlara katılabilme olanağı bulunuyor. Ege ve Akdeniz’in büyüleyici güzellikteki koylarında rüya tadında günler geçirmek, unutulmaz anlar yaşamak için mavi yolculuklar kesinlikle en doğru alternatif.

Bodrum’u bir de mavi yolculukla keşfedin

Türkiye ve tatil kelimelerini bir arada gören hemen herkesin aklına ilk düşen destinasyon tabii ki Muğla’nın Bodrum ilçesi. Muğla’nın Ege kıyısına konumlanmış olan bu muhteşem ilçesi doğal ve tarihi güzellikleri kadar her biri ayrı etkileyicilikte olan birçok koyu ile de tanınıyor ve bu koyları görerek, bu harika koylarda zaman geçirerek bir tatil yaşamak isteyenler de tercihlerini Bodrum rotalı mavi turlardan yana kullanıyorlar.

Bodrum mavi yolculuk rotasında farklı koylara yer veriliyor zira Bodrum ve çevresinde çok sayıda koy bulunuyor. Tur süresine bağlı olarak görülen, uğranan koy sayısı da değişebiliyor. Ancak şunu söylemeden geçmek olmaz; Bodrum’un tüm koyları muhteşem dolayısıyla hangi koylara gidilirse gidilsin keyifli anlar yaşamak garanti bu turlarla. Daha önce birçok kez Bodrum’a gitmiş dahi olsanız emin olun ki Bodrum’u mavi yolculuklarla keşfetmeden tam olarak keyfini çıkartmış sayılmazsınız. Çünkü bu ünlü tatil cennetinin cennet olmasını sağlayan en önemli parçası koyları.

Hem ruhunuzu hem bedeninizi dinlendirin

Mavi yolculukları diğer tatil konseptlerinden farklı kılan bir özellikleri de gerçek bir dinlence sunmaları. Sadece bedenini değil ruhunu da dinlendirmek isteyenler için mükemmel bir alternatif mavi turlar zira denizle ve doğayla baş başa geçirilen günler adeta bir meditasyon etkisi yapıyor insanların üzerinde ve bu sayede bedenleri ile birlikte ruhlarının da dinlenmesini sağlıyor. Kısacası eğer tatil programları yapmaya başladıysanız son kararınızı vermeden önce mutlaka mavi turları da incelemenizi tavsiye ediyoruz. Başta Bodrum olmak üzere Akdeniz ve Ege’nin gizli kalmış, doğal güzelliğini el değmemişçesine korumuş onlarca koyunu görmek, tertemiz denizde yüzmek, dalga sesleri eşliğinde uyumak ve güne denizden esen mis gibi iyot kokulu bir meltemle başlamak için bu turlardan daha uygun bir alternatif bulma şansınız yok.

* Tanıtım içeriğidir. Metin Keşfetsene’ye ait değildir.

img

Tiran Gezi Rehberi

UCUZLUĞUN BAŞKENTİ TİRAN Tiran gezisi direkt bizim tercih edip gittiğimiz bir yer değil de,…

5 Yorum

Daha önce hiç yorum yapılmamış

Siz de yorum yazarak bize ulaşabilirsiniz.