Marmaris Türkiye’nin En Güzel Tatil Beldelerinden

img

Yaz Sezunu İçin: Marmaris Tatili

Türkiye’de yerli ya da yabancı fark etmeksizin turizm denilince ilk akla gelen Ege ve Akdeniz koylarında, sahillerinde mis gibi deniz kum güneş üçgenindeki tatil anlayışı. Elbette günümüz yeni nesil karar alıcıları X kuşağı ve yavaş yavaş Y kuşağının katılımıyla bu tatil anlayışı yerini kültür turlarına, otelcilikten kampçılığa ya da ev kiralamaya doğru evirse de kendini, turizmde deniz tatili her zaman trend.

Yurt dışında Türkiye ve Türkiye’de tatil denilince İstanbul, Kapadokya, Antalya, Pamukkale öncülüğünde bir algı olduğunu hepimiz biliyoruz. Bu listenin beşinci sırasında da Muğla’nın ilçeleri geliyor ve Marmaris en gözde tatil beldelerimizden.

Özellikle konaklama açısından Marmaris otelleri eşsiz kabul ediliyor ve herkesin beğenisini kazanmış durumda. Elbette Marmaris’de ve civar ilçelerde yaşayan yabancı nüfus ağırlığını da unutmamak lazım. Muğla adeta bir İngiliz beldesi olacak kadar yerleşik İngiliz nüfusuna sahip. Civarlarda da aynı şekilde Alman, Rus ve Arap yerleşimleri oldukça yoğun.

Daha önce yazdığımız Marmaris’in en güzel koyları yazımızda daha geniş anlattığımız sayısız koylarda mavinin, yeşille buluşması adeta oldukça keyifli geçen Marmaris tatillerinin habercisi. İçmeler, Selimiye, Bördübet, Çiftlik Koyu gibi birçok alternatif keyifli bir tatil yapmak isteyenlere birbirinden farklı seçenekler sunuyor.

Burada doğanın bakirliği kadar Marmaris otelleri her şey dahil anlayışı da bazen sıcaktan bunalan ve denizden sıkılanlar için, tesis içi alternatif konseptlerle keyifli anlar sunabiliyor. Otelin havuzları, klimalı kapalı alanları, gece hayatı aktiviteleri, masaj ve oyun imkanları, animasyonlar sıralandığında, her şey dahil veya ultra her şey dahil konseptinde bol yemeli içmeli eğlence keyfi için de Marmaris bölgesi doğru bir seçim olarak tatil anılarına yansıyor.

Marmaris bölgesinin diğer deniz tatili bölgelerimizden ayıran bir diğer unsur da doğası ve tarihi yapıları. Gerek denizden mavi turlar veya basit sandal gezileriyle, gerekse karadan araçlarla Marmaris’in kendisinde ve civarında gezilecek, görülecek çok fazla harika bulunuyor. Denizden sıkılanlara, yorulanlara ya da deniz keyfini kültürel bir aktivite ile birleştirmek isteyenlere birçok zenginlik sunan Marmaris koyları ve otelleri, Türkiye’de yapılacak en güzel yaz tatili seçeneklerini oluşturuyor.

Farklı noktalarla ilgili genel derleme ve kısa birer bilgi ile yaz tatili için ilham almak isteyenler şu yazımızı da okuyabilir: Türkiye’de yaz tatili önerileri

img

Selanik Gezi Rehberi

 Haydi Selanik Turu Yapmaya, Komşuya Selanik Yunanistan'ın ikinci büyük ve çoğunluğun kabulüyle en hareketli şehri.…

4 Yorum

2 Yorum

 • Nihat Namuk

  27 Ekim 2017 - 14:42 Cevapla

  Merhaba..

  Ben yıllardır kendi küçük otomobilimle Türkiye’nin çeşitli bölgelerini gezdim. Oğlumla birlikte çıktığım bu yolculuklarda arabamızda yata, kalka, geze vaziyette turluyoruz. Nacizane birazda yazmaya çalışıyorum. Çevremin tüm ısrararları sonucu kendime bir de sita yaptım. Ve 2 gün sonrada yayınlayacağım. Çok ama çok amatör gezen biriyim ve çokta amatör bir sitem var. Ama sizin gibi bu konuda büyük tecrübelere sahip gezginlerin ise özentili takipcisiyim. Benim gibi dar imkanlara sahip birinin bile Türkiye’de çokta güzel gezip göerbileceğini anlatmak istiyorum. http://www.turluyorum.net ten benim gibi gezenlere paylaşımlarda bulunmak istiyorum. Sitemle ilgili nacizane fikirlerinizi sunarsanız sevinirim. turluyorum.net@gmail.com. ,

 • Selin

  13 Mart 2018 - 14:51 Cevapla

  Gidip görmüş ve gezmiş biri olarak söylüyorum, tek kelimeyle “Mükemmel” bir yer.

Siz de yorum yazarak bize ulaşabilirsiniz.