İzmir Civarında Gezilecek Yerler

img

İZMİR’E YAKIN TATİL YERLERİ

İzmir Gezi Rehberi’miz malumunuz İzmir içinde görülecek yerler ve bizim ziyaret ettiğimiz İzmir yöresinde gezilecek yerler bilgilerimiz yer alıyor. Bir de vakti olana, Ege keyfi yaşamak isteyenlere İzmir civarındaki belli başlı alternatifleri sıralayalım isteriz. İzmir’den hafta sonu kaçamağı yapmak, ya da orta süreli bir Ege turunda oradan oraya dolaşmak için kısa bir liste burası, gördüklerimizin detayları var, diğerleri için farklı gezgin arkadaşlarımızın kaynakları ve İzmir ekşisözlük yorumları yardımcı olacaktır. Bu yerlerin çoğunun ya da civarının Ege’de kamp yapılacak yerler listelerinde yer aldığını da hatırlatmak isteriz. Listeyi eksik bulabilirsiniz, sadece İzmir’e çok yakın gezilecek yerleri sıralamaya çalıştığımızı belirtelim. İzmir gezi önerilerinizi yorum olarak eklemeyi unutmayın. * Görseller alıntıdır. Yazılı görseller alt rehberlere gider.

Ayvalık / Cunda

Alibey Köy Adası olarak da bilinen Cunda Adası konuklarına cennet bir tatil keyfi sunuyor. İzmir’e oldukça yakın olan Cunda’ya ulaşırsanız keyifli bir kaçamak yaşarsınız.

Cunda

Şirince

Bizim rehberde de yer alan adı gibi şirin Ege Rum köyü Şirince İzmirlilere bir hafta sonu kaçamağı sunduğu gibi doğasıyla ve şaraplarıyla konuklarına huzur ekleniyor. Biz gittik, yazdık;

Şirince Gezi Rehberi

Urla

Malum İzmir’in kalabalığından kaçanları artık Çeşme’de de aynı kalabalık beklediğinden Urla yeni dönemin kaçamak noktası. Bu aralar da Urla Villaları ile moda zaten.

Çeşme & Alaçatı

Son yılların Türkiye’de trend tatil beldesi Çeşme zamanın sakin bir köyünün turizmle çıldırması üzerine kurulu. Birkaç sene üst üste ziyaret ettiğimizden güncel gezi notlarımız var, tıklar okursunuz.

Çeşme Gezi Rehberi

Kuşadası

Özellikle cruise turlarının popüler duraklarından olan Kuşadası, İzmir’e bir buçuk saat mesafede ve Ege’nin en gözde tatil beldelerinden. Küçük pansiyonlardan ultra her şey dahil çok yıldızlı tesislere alternatifler bol.

Kuşadası

Efes Antik Kenti

Ege’nin tarihinin en güzel örneklerinden Efes Harabeleri İzmir’e 1 saatten az mesafede şahane bir kültürel güzellik. Selçuk ilçesinden çabucak ulaşacağınız tarihi bu yer için detaylı Efes Gezi Rehberimiz bulunuyor.

Efes Antik Kenti Gezisi

Tire

Keşkek, Tire köftesi ve Ege ot yemekleri yemek için dahi gidilebilen, 1,5 saat mesafede yayla havasını hissettirecek bir yerleşim olan Tire öncelikli seçeneklerden olmasa da alternatif fikirlerden olabilir.

Tire

Selçuk

İzmir’den Şirince’ye ve/ya Efes’e giderken uğranılan ara ilçe Selçuk bizim de yollarını kirlettiğimiz duraklarımızdan. Gezi Rehberimiz burada.

Selçuk-Gezi-Rehberi

Foça

İzmir Körfezi’nin bitiminin Ege Denizi ile kavuştuğu yerdeki şirin sahil bölgesi Foça da, Ege güneşi altında deniz tatili keyfi yaşayacak turistler için birebir bölgelerden.

İzmir Gezi Rehberi’mize dönüş yaparsanız, sizi birçok ipucu bekliyor olacak.

İzmir Gezi Rehberi

img

Wizzair

WiZZAiR HAVA YOLLARI Macaristan merkezli, Avrupa'nın low coast havayolu şirketlerinin önemli biri. Son söyleneceği baştan…

4 Yorum

Daha önce hiç yorum yapılmamış

Siz de yorum yazarak bize ulaşabilirsiniz.