İstanbul’da, Şehirde Kaçamak

img

Hafta Sonu İstanbul’da Kendini Şımartmak İsteyenlere

İstanbul’da Spa merkezi deyince aklımıza hep şehir içi koşturmacalı spa merkezleri ve oteller geliyor, bir davet sebebiyle Keşfetsene ekibi olarak yeni bir alternatif keşfettik ve çok beğendik. Hem şehrin içinde, hem şehirden kopuk, huzurlu. Hem lüks ve ihtişamlı hem de tam teşekküllü, kendini ve sevdiğini şımartmak isteyenlere mis gibi hafta sonu kaçamağı: Radisson Blu İstanbul Spa Hotel / Tuzla.

Otelin özelliklerini, deneyimlerimizle birlikte paylaşmak isteriz.

Radisson Blue Spa Tuzla

Radisson Blu Spa Tuzla Nerede?

Bir yer Tuzla’da olunca göz korkutucu bir uzaklıkta oluyor, ancak makul İstanbul trafiğinde Kadıköy Merkez’den yarım saat, Levent’ten 45-50 dakikalık bir mesafede, Sabiha Gökçen Havalimanı’na çok yakın, Tuzla E5 yolu üzerinde Aydınlı mevkinde bir konumda. Şöyle hafta sonu şımarıklığı yapmak için c.tesi 10, 11 gibi evden çıkılsa düşünüldüğünden daha yakın.

Radisson Blu Hotel’in Özellikleri Neler?

20.000 dönüm arazi üzerinde, 55.000 metrekare kapalı alanda nefis bir mimari ile hizmet veriyor. Her biri son derece lüks dekore edilmiş, farklı konseptlerde 249 odası bulunan otelde, dev toplantı salonları, düğünler ve organizasyonlar için seçenekler de bulunuyor.

Radisson Spa

Radisson Blu Hotel’in Spa’sı Nasıl, Hizmetleri Ne?

4000 metrekarelik Spa merkezinde gün ışığı alan kapalı havuz ve performans havuzu, onlarca özel masaj odaları, fitness merkezi, bakım odaları, Türk hamamları, saunalar, doğal bitkilerle donatılmış Zen Bahçesi, aroma buhar odaları, şok havuzu v.s. gibi bir Spa’nın olmazsa olmaz tüm fasiliteleri, özel havuzlu Spa suitleri, sıcak mermer dinlenme yatakları ve macera tüneli bulunuyor. Ayrıca açık havuz da Spa merkezinin dışında konuklara hizmet veriyor.

Balili uzman ellerden alınan masaj seçenekleri ve bakım kürleri gün ışığı alan huzur verici odalarda kişisel veya çift olarak uygulanıyor ki biz masajdan gayet memnun kaldık.

Radisson Blu Tuzla

Radisson Blu Hotel’de Yemekler Nasıl?

Kahvaltı ve akşam yemeği açık büfe olarak servis ediliyor. Ayrıca iki alakart restoran da bulunuyor. Kahvaltı doğal olarak oldukça zengin ve kaliteli ürünlerden oluşuyor ve son derece tatmin edici. Hem lezzet, hem çeşitlilik açısından. Öğle ve akşam yemeklerimizi ala cart’ta yediğimiz için orayı değerlendirelim, kalabalık bir grup olunca birçok tat denedik, antrkot ve biftek tam puan aldı bizlerden, keçi peynirli köftenin peyniri içinde değil yanında sunuluyor ve hem köfte hem peynirler leziz. Kılıç balığını pek beğenmediğimizi belirtelim, mezeler ise oldukça başarılı idi. Salata ve makarnaların da gayet iyi olduğu restoranda içkiler de yeterli çeşitlilikte. Fiyatların da bu seviyede bir otel restoranı için uygun olduğunu belirtebiliriz.

Aracı şirketler ve acentelerden oda kiralayabileceğiniz gibi direkt Radisson Blu Hotel Spa Tuzla’nın web sitesi

Keyifli tatiller.

img

Budva Gezi Rehberi

KARADAĞ'IN HER TALEBE CEVAP VEREN TURİSTİK CENNETİ Yugoslavya döneminin eğlence merkezi Budva, Karadağ'ın bağımsızlığı…

4 Yorum

1 Yorum

Siz de yorum yazarak bize ulaşabilirsiniz.