Instagram’da En Popüler Yerler

img

Instagram’da En Çok Paylaşım Yapılan Noktalar

En popüler mobil uygulamalardan instagram aynı zamanda günümüz gezi & seyahat istatistiklerine de bir nevi ışık tutuyor. Insta’da Dünya’nın en çok gezilen yerleri, tüm Dünya’da en çok ziyaret edilen noktaları bire bir yansıtmıyor olsa da instagram’da paylaşılan fotoğrafların işaretlendiği noktalar, şehirlerin ve mekanların turizm potansiyeli ve Dünya üzerinde görülmesi gereken yerler konusunda bir fikir veriyor.

Instagram; 2014’te en çok paylaşım yapılan 10 yeri açıkladı, bize de onları derleyip, kendi notlarımızı eklemek kaldı. Tüm görseler alıntıdır ancak Keşfetsene’nin instagram hesabı tamamen bizim karelerimizle seni bekliyor.

10- Dubai Alışveriş Merkezi / Dubai – Birleşik Arap Emirlikleri

Bizim pek sevmediğimiz ülkelerin başında gelen BAE’nin, Dünya üzerinde en sevmediğimiz yapı örneği olan alışveriş merkezin övecek hatta anlatacak değiliz. Modern Dünya’nın, daha doğru tabirle yeni Dünya’nın popülaritesi bu işte. Giderseniz, ziyaret edersiniz.

Yankee stadium

9- Yankee Stadyumu / New York – Amerika Birleşik Devletleri

Beysbolcu Yankeeler’in uzun süredir spor faaliyetlerinde çok ciddi başarıları yokmuş. (Biz de yeni öğrendik) Ancak net görülüyor ki fedakar bir taraftarı var ve maçlara sık gittikleri gibi bu aktivitelerini de sosyal medya üzerinden sık paylaşıyorlar.

8- Madison Square Garden / New York / Amerika Birleşik Devletleri

Bizim için youtube’dan izlediğimiz Swedish House Mafia konseri ile gönlümüzde ayrı bir yeri olan Madison Square Garden, hem ciddi bir spor tesisi olması hem de aktif bir konser & aktivite salonu olmasıyla anladığımız kadarıyla haftanın çok günü hizmet veriyor. Amerikan Ulusal Hokey Ligi’nde New York Rangers’a ve NBA’de New York Knicks takımlarına ev sahipliği yapıyor ve sürekli konserler düzenleniyor. E bi’ insan başka neyi instalar ki?

Moskova_10

7- Kızıl Meydan / Moskova – Rusya

Ziyaret ettiğimiz mekanlardan Kızıl Meydan, büyüleyici Moskova’nın rüya gibi, şaka gibi mimarisiyle etkileyici binaları kadar, şehrin gerçek anlamda ‘meydanı’ olması ve çok yoğun insan nüfusunun kullanması, günlük hayatın birebir yansıması olan instagram’a da yansımış. Moskova Gezi Rehberimizden detayları okuyabilir, gitmek isterseniz Rusya’ya yola çıkabilirsiniz.

6- Louvre Müzesi / Paris – Fransa

Avrupa’nın en güzel müzelerinden Louve ziyareti kimi için dört saatlik bir eğlence olsa da hakkını vermek için dört gün kalanlar dahi var. Paris Gezi Rehberimiz’den notlarımızı görebileceğiniz Louvre aynı zamanda Dünya’nın en çok ziyaret edilen müzelerinden biri de olarak instagramda da kendine üst sıralarda yer edinmiş.

Gorky Parkı

5- Gorky Parkı / Moskova – Rusya

Son yıllarda Rus Hükümeti ve yerel unsurlar parka yatırım yapınca tekrardan cazibe noktası haline gelen Moskova’da gezilecek yerler‘den önemli şehir ve eğlence parkı Gorky tarihi popülaritesini, Rus yerel halkının instagram kullanımı ile birleştirmiş ve listede oldukça ön sıralara gelmiş.

4- Siam Paragon Alışveriş Merkezi / Bangkok – Tayland

2013’te instagramda en çok paylaşım yapılan yerler listesinin birincisi Siam Paragon bu sene dördüncülüğe gerilemiş olsa da, akvaryumu, büyük markaları Tayland halkına ve turistlere sunuşu, geniş imkanları ve bölge için zengin mimarisi ile çok gezilen, gezilmişken de çok paylaşım yapılan bir yer. Bangkok Gezi Rehberimize göz atın, siz de gidersiniz.

SONY DSC

3- Times Meydanı / New York – Amerika Birleşik Devletleri

2013’te aynı listede ikinci olan Times Square bu yıl bir sıra gerilemiş olsa da ne cazibesinden, ne şaşasından, ne renkliliğinden, ne de ünlülüğünden zerre kaybettiğini söyleyemeyiz. Dünya’nın en meşhur şehir meydanı nere desek, aklına gelmeme seçeneği dışında kimse ilk 3’ten geriye koymaz Times’ı.

2- Dodger Stadyumu / Los Angeles – Amerika Birleşik Devletleri

Los Angeles şehri beszbol takımına ev sahipliği yapan, başka da ahım şahım bir numarası bulunmayan bu stadın listede, hem de bu kadar üst sırada yer almış olması LA seyircisinin tutkusunu gösteriyor. Seneye olmasa da öbür sene Beşiktaş Vodafone Arena’nın buralarda olacağı umuduyla.

DL-N-03

1- Disneyland, Anaheim, Kaliforniya / Amerika Birleşik Devletleri

“Anne bak Mickey Mouse” söylemi “Hadi sarıl da fotoğrafını çekeyim” cevabını alıp, üstüne instagrama yansıyınca demek, pek de şaşırılmayacak şekilde ABD’li ve hatta Dünyalı her çocuğun rüyası olan Disneyland Amerika listenin birinci sırasını almış.

img

Jaipur Gezi Rehberi

PEMBE ŞEHİR, BEYAZ RÜYA Hindistan'ın en büyük eyaleti Rajaastan'ın başkenti Jaipur, tüm şehre yayılan…

5 Yorum

1 Yorum

  • ADANALI

    25 Aralık 2014 - 17:26 Cevapla

    Bangkok – Tayland Görmek isterim gerçekten.

Siz de yorum yazarak bize ulaşabilirsiniz.