İngiltere Vizesi

img

BİRLEŞİK KRALLIK VİZESİ

İngiltere vizesi, Ülkemizde almakta en çok sıkıntı yaşanan vizedir desek doğru olur. Hiçbir vizenin zor olmadığı sadece İngiliz Vizesi’nin diğerlerine nazaran biraz daha uğraştırabildiği gerçeğinden yola çıkarsak Birleşik Krallık vize verme konusunda sadece başvuru formuyla dahi insanı insanlıktan çıkarır.

Terörist olup olmadığımızı direkt soran bir başvuru formu var gerisini siz düşünün. Bir de dil bilmeseniz dahi form tamamen İngilizce doldurulmalı, evraklar İngilizce hazırlanmalıdır.

Kendileri Dünya’nın en geçerli pasaportuna sahip olan İngilizler (Dünya üzerinde en çok vizesiz geçiş İngiltere’ye uygulanır) aynı zamanda en büyük göçmen nüfusa sahip ülkelerin başında geliyor. Bu dengeyi korumak için olsa gerek İngiltere vize başvuruları az biraz sıkıntılı ama dert etmeyin keşfetsene ile hallederiz.

İNGİLTERE VİZESİ HANGİ ÜLKELERİ KAPSAR?

İngiltere vizeniz aslında Birleşik Krallık vizesidir ve İskoçya ile Galler’e de giriş sağlar.  Ayrıca direkt girmemek şartıyla bu ülkelerden herhangi birinden İrlanda’ya da geçiş yapabilirsiniz. Ancak İrlanda’ya direkt girmek için İrlanda vizesi almanız gerekir.

Londra_13

İNGİLTERE VİZESİ NASIL ALINIR?

Birleşik Krallık vizesi için online olarak doldurduğunuz başvuru formunun çıktısını İstanbul’da ve/ya Ankara’daki World Bridge ofislerine götürüyoruz, yanında da evraklarımız ve Başvuru ücreti ile.

Kısa mülakat süresi sonunda ortalama 10 iş günü içinde cevap geliyor. Güzel sonuçlanması dileğiyle, İngiltere ve İskoçya notlarımızdan faydalanmayı unutmayın. İyi yolculuklar.

İNGİLTERE VİZESİ İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR

 • En az 6 ay geçerlilik süresi olan pasaport, (varsa eski pasaportlar)
 • Son 6 ay içinde çekilmiş 3,5 x 4,5 cm ebadında, 2 adet biyometrik vesikalık. (Kuralları geleneksel biyometrik fotoğraflara göre daha serttir, iyisi mi vize aracılık şirketinde çektirmek önerilir.)
 • Konaklayacağınız otel/hostel v.s. rezervasyon çıktıları.
 • Maaş bordroları, iş yeri sahibi olanların iş yeri ile ilgili evraklarının (İngilizce faaliyet belgesi, İngilizce ticaret sicil gazetesi, imza sirküleri, vergi levhası) fotokopileri.
 • Çalışıyorsanız, son 3 aya ait maaş bordronuz, iş yerinizden izinli olduğunuzu ve döndüğünüzde işinize devam edebileceğinizi gösterir mektup. (İngilizce)
 • Erkek başvuru sahiplerinin askerlik durumunu gösterir belge. Yuh evet.
 • 18 yaşın altında olup anne, baba ile seyahat etmeyen öğrenciler için nüfus idaresinden alınacak Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği, ayrıca anne ve babadan alınmış noter onaylı muvaffakatname.

İNGİLTERE TRANSİT VİZESİ

Amerika v.s. gibi ülkelere giderken ya da Avrupa’nın ters köşelerine, Schengen ülkelerinin bir kısmına v.s. geçerken transit ya da duraklamalı uçuşlar için Birleşik Krallık topraklarından geçiyorsak T.C. vatandaşları ne yazık ki İngiltere transit vizesi almakla yükümlüdür.

img

NeredeKal Dergi 2014 Yaz Sayısında: Keşfetsene

HİNDİSTAN GEZİMİZ NEREDE KAL DERGİ 14 YAZ SAYISINDA Türkiye'nin öncü turizm tesisleri rehberi sitesi…

0 Yorum

9 Yorum

 • Johnk978

  19 Haziran 2014 - 05:49 Cevapla

  Great website! I am loving it!! Will be back later to read some more.

 • fikret

  24 Şubat 2016 - 02:11 Cevapla

  iyi gunler Ben 3 aylik ticari vize aldim.ve su an 1 senelik calisma vizesi icin basvuruda bulundum yaklasik 15 gundur romanyadayim .danimarka yada ingilterede is buldum bu su an ki vizem le bu ulke lere gidebilirim yim

  • Taflan

   25 Şubat 2016 - 03:58 Cevapla

   İyi günler Fikret;

   Sorunu tam anlayamadık. Anladığım kadarıyla var olan bir 3 aylık vizen var; bununla istediğin gibi (Geçerli ülkelere) girebilirsin. Giriş ayrı, çalışma ayrı konu.

 • hacı

  14 Nisan 2016 - 08:23 Cevapla

  en az 6 ay geçerlilik süresi, ülkeye giriş yapıldığı günden itibaren en az 6 ay daha süresi olan pasaport anlamına mı geliyor? hizmet (gri) pasaportlar için bu şart aranıyor mu? teşekkürler.

  • Taflan

   25 Nisan 2016 - 23:45 Cevapla

   Selamlar;

   Tüm pasaport tipleri için geçerli oluyor o süre. Ancak ülkeye giriş değil, çıkış tarihi (ya da vizeye başvururken seyahat bitişinden itibaren) 6 ay olması gerekiyor.

 • Esaschi

  09 Ağustos 2017 - 16:49 Cevapla

  Merhaba,
  Almanya’da oturum izni olan türk vatandaşlarından tatil amaçlı ingiltere seyahatinde vize istenir mi acaba?
  Teşekkürler.

  • Taflan

   09 Ağustos 2017 - 18:27 Cevapla

   Merhaba;

   Schengen üyesi ve burada oturum izni olanlara bir kolaylık olduğunu biliyorum ancak nedir tam bir bilgim yok. Yanlış bir yönlendirme yapmak istemem, ilgili makamlara ya da Almanya forumlarına sorarsanız, cevap alabilirsiniz kanaatindeyim.

 • mucahit

  12 Kasım 2017 - 14:22 Cevapla

  İyi gunler ogrenci vizesiyle ingiltereye gittim ve multi vize verdiler 6 aylik. Ben 2 ay kalip dondum ve suan vizem devam ediyor . Hicbir islem yapmadan uçak bileti alip giris yapabilirmiyim ingiltereye yoksa belge isterlermi?

  • Taflan

   25 Kasım 2017 - 13:09 Cevapla

   Mücahit Merhaba,

   Vizen çok girişli ise rahatlıkla giriş çıkış yapabilirsin.

Siz de yorum yazarak bize ulaşabilirsiniz.