Halkidiki Gezi Rehberi

img
İlk adım;
 • Yatak:  18 € (2 Kişilik Oda)
 • Bira:  4 € (Klüpte)
 • Yemek: 5 € (Marketten)
 • Ulaşım:  2.10 € (Plajlar arası)
 • Turistik Zenginlik: 3.5/5
 • Gece Hayatı:  3/5
 • Pahalılık: 2.5/5
 • Yeterli Süre:  Keyfe Bağlı

 MAVİ YEŞİLE KARIŞIRKEN GRİNİN UZAK OLDUĞU CENNET

İsmini okumakta biraz zorlandığımız Halkidiki, Kuzey Ege’de bulunan geniş bir yarımada. Halkidiki turları son yıllarda sadece Selanik‘in yazlık bölgesi olmayı aşarak her yerden konuklar için önemli bir yaz tatili alternatifi olmaya başlayan bölge için ciddi turizm geliri kaynağı. Yunan adaları turlarıyla ünlenen Yunanistan’da 3 parmağa benzeyen 3 yarımadadan oluşan Halkidiki henüz -bizler tarafından- yeterince keşfedilmemiş bir cennet. Halkidiki’ye nasıl gidilir diyene aşağıda detaylar var, şunu belirtelim Halkidiki İstanbul’a da oldukça yakın. Pek tesisleşmemiş doğası, büyük büyük binalar ile çirkinleştirilmemiş sahilleri; mavinin yanına yeşilin ne kadar yakıştığını bize hatırlatıyor. Ülkemizde olsa çoktan bir otel tarafından çevrelenecek plajlar Halkidiki’de halka açık, birçoğunun içinde 2 kamyonet büfeden başka hiçbir tesis yok ve Halkidiki plajlarına giriş çoğunlukla ücretsiz. Bölge boyunca çok iyi korunmuş 4 kıyı şeridi; huzur, dinlence, doğallık, eğlence gibi isteyeceğiniz her şeyi vaat ediyor. Selanik‘e otobüsle yaklaşık 1 saat mesafede bulunan Halkidiki; Kassandra, Sithonia ve Athos adında üç yarımadadan oluşuyor.

Niye Halkidiki tatili veya Halkidiki turu yapmalıyım diyene şöyle güzel 10 sebep sıraladık:

Halkidiki Turu yapmaya 10 sebep

 

Halkidiki’de Gezilecek & Konaklanacak Yarım Adalar

Halkidiki dediğimiz gibi üç yarım adadan oluşan büyük bir yarım ada yığını. Halkidiki’de konaklayacağınız seçeneğe göre yaz tatilinizi veya Yunanistan turunuzu yapabileceğiniz bu üç yarım ada şöyle;

Kassandra: Halkidiki’nin batısında yer alan yarımadada bolca lüks otel, gece kulübü ve plaj yer alıyor. Bu bölgede lüks konaklama seçenekleri daha fazla bulunmakta iken, sakinlik ve huzur arayanlara da farklı seçenekler sunuyor. Özellikle hafta sonları plajlarda büyük partiler düzenlenmekte.

Halkidiki_9

Sithonia: Ortada yer alan yarımadada Kassandra’ya kıyasla daha fazla az keşfedilmiş sahil ve alternatif tesisler bulunuyor. Birçok kamping alanı bulunmakla beraber, guesthouselar da oldukça fazla. Ayrıca lüks hotel seçenekleri de değerlendirilebilir.

Athos: Kutsal Athos Dağı’nın bulunduğu yarımada otonom bir yönetime sahip ve Yunanistan’ın tarih boyunca en kutsal yerlerinden biri olmuştur. Osmanlı döneminde de özerkliğini koruyan bölge Ortadokslar için bir nevi Vatikan‘dır. Ziyaret etmek için Selanik‘teki özel bürolarına başvurup vize benzeri bir belge almak gerekiyor. Başka bir ilginç nokta ise kadınların girmesinin yasak olması. Daha fazla bilgi için www.athoscruises.gr ya da www.mountathos-cruises.gr sitelerini inceleyebilirsin.

HALKİDİKİ’YE NASIL GİDİLİR?

Halkidiki’ye ulaşım için Selanik üzerinden otobüsle, araba veya motor kiralayarak ya da taksiyle gidebiliriz. Halkidi otobüsleri için Selanik şehir merkezindeki Halkidiki Otogarından otobüse binebilirsiniz. (Birden fazla otogar var) Gideceğiniz semte göre otobüs saatlerine ulaşmak için Halkidiki Otogarı’nın resmi sayfasını inceleyin. Halkidiki şehir merkezi Selanik’ten yaklaşık 1 saat sürüyor. Gideceğiniz bölgeye göre otobüs süresi ikiye kadar katlanabiliyor. Halkidiki yolculuğunuzda dikkat etmeniz gereken nokta bindiğiniz otobüsünüzün gitmek istediğiniz yere kadar gitmesi. Sıkıntı olursa otostop çekebilirsiniz. Güvenlidir. Üçe ayrılan yarım ada sahillerinin birinden giden hat, diğerlerini pas geçiyor. Motosiklet ile kurallara uygun makul hızda yarım saatte varılmakta, araçla bu süre 40 dakika kadar sürer.

   

HALKİDİKİ NOT DEFTERİ

Keyfe Zaman Ayırın: Deniz, kum, güneşe doymak ve bunu geze geze yapmak istiyorsanız 5 gün ayırın. Her gün farklı plajları gezebilir, yapacak çok şey bulabilirsiniz. Bkz: Halkidiki’ye gitmek için 10 neden

Hafta Sonunu Yaşayın: Halkidiki kalabalığıyla boğmayan bir yer olmakla beraber hafta sonu Selanikliler’in kaçamaklarıyla daha eğlenceli olabilir. Özellikle gece hayatına da katılmak istiyorsanız hafta sonu gidin.

Motosiklet/araba kiralayın:: Bölge çok fazla küçük köy/kasaba ve plajlardan oluşuyor. Tek bir yerde kalmayıp farklı plajları gezmek istiyorsanız motosiklet veya araba kiralamak verimli olacaktır. Toplu taşıma çok gelişmiş değil ve her yere ulaşım yok. Hafta sonu motosiklet kiralamak oldukça zor. (Biz 3 yere sorduk, hepsi kiralanmıştı.) Selanik’ten otomobil kiralayıp gelmek de iyi bir seçenek olur.

Saklı plajları keşfedin: Halkidiki gezisinde, bir otele kapanıp sadece otelin plajında kalmak, en hafifinden yazık edilmiş bir tatil olur. Endüstrileşmenin kurbanı olmamış, doğal kalmış mavinin birçok tonundaki farklı farklı plajları keşfetmek için yollara düşün.

Kamp yapabilirsiniz: Çok fazla kamping alanı var ve özellikle genç kesim arasında oldukça popüler. Gittiğimiz Armenistis Camping özel bir koyda binlerce kişinin kaldığı ve bir tatil köyünün sunduğu tüm olanaklardan fazlasını sunan bir tesis. Kamping deyince aklınıza kuru bir çadır geliyorsa, ayrıntıları konaklama, özellikle camping notlarımızda inceleyebilirsiniz.

Kalabalık gidiyorsanız tekne kiralayın: Tekne kiralamak için fiyatlar oldukça makul ve koylar sınırsız. Bir gününüzü tekne kiralayıp maviliklerde kaybolarak geçirebilirsiniz.

İnsanlarla kaynaşın, sıcaklıklarına hayran kalın: Ege’nin rahatlığının yansıdığı insanlarla Türk-Yunan muhabbetlerinin dibine vurun.

Hostel arıyorsanız buldunuz: Kassandra ile Sithonia yarımadalarının tam ortasında bulunan, mükemmel anılar yaşadığımız White Rabbit’de kalın. Paylaşımlı odaların haricinde özel odaları da var ki biz onu tercih etmiştik. Gençlere mutlaka selamımızı söyleyin.

   

 

HALKİDİKİ’DE KONAKLAMA

Halkidiki’de bölgesel olarak bakarsak beach clubler, plaj partileri ve gece hayatı arıyorsanız, Kallithea ve Fourka bölgelerine yakın durun diyebiliriz. Daha fazla doğa, huzur ve saklı güzellikler arıyorsanız Akti Zografou, Platanitsi veya Armenistis bölgelerine yakın olun. Biz Kassandra ve Sithonia yarımadalarını tam ortasında bulunan Psakoudia kasabasında Halkidiki’de tam anlamıyla “tek hostel” olan White Rabbit‘de kaldık. Lokasyonu süper olmamakla beraber altınızda bir araç olursa farklı plajlar gezmek için çok iyi bir başlangıç noktasında yer alıyor. Sahipleri olan 5 genç her türlü konuda inanılmaz yardımcı. Asıl sahibi bizi arabasıyla oldukça uzak olan plajlara götürdü, gece tüm konuklarla birlikte hepimize rakı ikram etti. Bahçesinde de hosteldeki diğer çalışanlar ve misafirlerle Egenin ezgileri eşliğinde çok keyifli vakit geçirdik.

Halkidiki_14

Psakoudia‘da 2 tane gece kulübü vardı, çok övemeyeceğiz, altınızda bir taşıt olursa daha hareketli yerlere gidebilirsiniz. Camping de önemli bir seçenek, denizin hemen kenarına kurulmuş çok fazla camping bölgesi var. Biz en önemlilerinden biri olan Armenistis Camping‘de bir gün geçirdik. İçinde restoran, plaj barı/kulübü, süpermarketi ile her türlü ihtiyacı karşılayan, bir tatil köyünde yer alacak plaj voleybolu vb. her saat düzenlenen aktiviteyle ve mükemmel koyuyla güzel bir seçenek olabilir. Bu arada içinde hostel de bulunmakta. Bunun haricinde başka bir camping alanı da bulunuyor, bir kısmı sadece yerellere hizmet ettiği için internet üzerinden herhangi bir bilgiye ulaşmak zor. Bkz: Kamping

İnternetten rezervasyon yapılabilecek yerler klasik hoteller ile sınırlı. Farklı bir seçenek de ülkemizde de bulunan şekliyle moteller. Bu yerler özellikle uzun süreli konaklamalar için iyi bir seçenek. Aracınızla ya da otobüsle ilerlerken yol üzerinde göreceğiniz “room for rent” tabelalarına göz atmakta fayda var.

Halkidiki_6

HALKİDİKİ’DE GEZİLECEK YERLER

Gezilecek yerlerden kasıt plajlar olacak. Bunun haricinde en önemli turistik bölge tabii ki kutsal Athos Dağı ve Manastırları. Plajların çoğu bulması zor, bu yol hiçbir yere çıkmaz denilecek yerlerin sonunda bir vaha gibi beliriyor. Belirttiğimiz gibi burası pek dokunulmamış, istila edilmemiş bir bölge bu yüzden de çok özel. Yolculuklarla ilgili yerel insanlardan destek almanız yerinde olacaktır. Toplu taşımayla ulaşımı daha kolay olduğu için ancak Sithonia yarımadasındaki yerleri gezme fırsatı bulduk. Aşağıda gezdiğimiz yerler haricinde aldığımız önerileri de paylaşıyoruz, amme hizmeti işte!

Karidi Beach: Vourvourou bölgesinin sonunda yer alan bu plaj, beyaza çalan maviliğiyle palmiye ağaçlarının içinde, çevresinde yer alan ormanlarıyla mükemmel bir manzara sunuyor. Küçük, havuz gibi sakin koyda sadece iki tane kamyonet büfe bulunuyor, bunlar haricinde hiçbir tesis yok. Plaj ortadan kayalarla ikiye bölünmüş gibi bir tarafı incecik kum, diğer tarafı yine takılınabilecek kayalıklar. Huzurlu, sakin, masmavi ve yemyeşil. Kapitalizmin talanına uğramamış bu cennet plaja giriş ücreti yok. Suyun sığ olmasından dolayı da ailelerin tercih ettiği bir plaj. Toplu taşıma ile ulaşım mümkün. Haritada görmek isterseniz tam olarak şurada.

Halkidiki_7

Armenistis Beach: 1 km uzunluğunda Yunanistan’ın en güzel plajlarından biri kabul ediliyor. Hem hiçbir yapılaşma olmadan doğanın korunup hem de her türlü ihtiyacı karşılayacak şekilde binlerce insanın konaklayabileceği bir tesis yaratmanın çok başarılı bir örneği. Armenistis Camping Halkidiki’nin en eski ve büyük camping alanlarından biri olarak profesyonelce bu işin ne kadar başarıyla yapılabileceğini gösteriyor. Toplu taşıma ile ulaşım mümkün. Haritada görmek isterseniz tam olarak şurada.

Kavourotripes (Orange Beach): Armenistis ile Sarti arasında kalan bölgede ana karanın dalgalara karşı verdiği mücadelenin sonucu minik minik koylar oluşmuş. Koylar arasında en meşhuru adını içindeki beach bardan alan Portakali.

Bunun dışında Halkidiki sahilleri boyunca cep şeklinde birçok koy bulunmakta. Bölgenin en önemli yanı, kum taşı olarak adlandırılabilecek kum renginde elinizle aşındırabileceğiniz cefakar kayalıklar. Kafanıza uygun bir köşe bulup huzuru bulabilirsiniz. Bölge, küçük cep koyları sayesinde nüdistlerin de uğrak yeri. Toplu taşıma ile ulaşım mümkün.

Halkidiki_5

Psakoudia Beach: Hostelimize yakın olan bu plaj diğerleri gibi sürprizler sunmasa da plaj barları ve kasaba merkezi olmasıyla yine de güzel bir atmosfer sunuyor. Plaj barlarına değil de biraz ileride kimsenin olmadığı taraflara gidip ıssızlığın tadını çıkarabilirsiniz. Bunların haricinde Halkidiki’deki Plajlar‘ listesinin diğerleri; Sithonia yarımadasındaki diğer önemli plajlar

 • Trani Ammouda, Ormos Panagias
 • Agios Ioannis, Nikita
 • Lagomandra Beach, Nikita
 • Tristinika Beach, Tristinika
 • Kalamitsi Beach, Kalamitsi
 • Kriaritsi Beach, Kriaritsi
 • Metamorfosi Beach,Metamorfosi   olarak sıralanıyor.

Kassandra bölgesindeki diğer önemli plajlar;

 • Fourka Beach,
 • Kryopigi Beach,
 • Hanioti Beach,
 • Polichrono Beach

Halkidiki_8

NİYE HALKİDİKİ’YE GİTMELİ?

Zaten bu sayfaya gelmişseniz Halkidiki fikri aklınızda ya oturmuştur, ya oturmak üzeredir. Biz de kendimizce bu güzel tatil beldesi için 10 çekici sebep sıraladık, buraya tık;

Halkidiki Turu yapmaya 10 sebep

HALKİDİKİ’DE ALTIN ARAMA FAALİYETLERİ

Halkidiki’nin korunmuş doğasından bahsetmişken, şu sıralarda altın arama amacıyla doğanın katledildiğini de not düşmemiz gerekir. Buna engel olmak için sıklıkla protestolar düzenlenmektedir. Ayrıntılı bilgiye şuradan ulaşabilirsiniz. Atina Seyahat Rehberi ve Selanik Seyahat Rehberi için, Atina Gezi Notları ve Selanik Gezi Notları sayfalarımızı okumayı unutmayın. Dönüşte yorumlarınızı ve bizim gidemediğimiz sahillerle ilgili anılarınızı da bekliyoruz. İyi tatiller.

Halkidiki_10

HALKİDİKİ YEREL TURİZM SİTELERİ

Seyahatiniz sırasında faydalı olabilecek yerel turizm siteleri;

http://www.go2halkidiki.net/

http://www.gohalkidiki.com/

http://sithoniagreece.com/

http://www.halkidiki.com/

HALKİDİKİ’DE NE YENİR

Yemek seçenekleri plajlarda ve Halkidiki kamping alanlarında plaj menüleriyle sınırlı. Tost, sandviç, hamburger gibi atıştırmalıklar, soğuk bira ve içecekler eşliğinde. Tüm yol boyunca sık sık karşılaşılan süpermarketlerin meze ve sıcak yemek seçenekleri var. Elbette çokça restoran deniz mahsulleri başta olmak üzere Yunan mutfağının birçok ürününü sunuyor. Moteller ve hostelimizin de yemek servisi bulunur, konaklama yapmadığınız tesisi restoran olarak da kullanabilirsiniz.

Yunanistan mutfak notları

 

SELANİK GEZİSİ YA DA ATİNA TURU ?!?!

Halkidiki’ye gitmek için yol üzeri durak olarak kullanacağınız Selanik bizim de iki kez gittiğimiz bir şehir. Gezmek isterseniz gezi rehberimiz aynı canlılıkta, yok daha vaktim var Yunanistan turu yapacağım derseniz, Atina Gezi Rehberimiz de bulunuyor.

Selanik gezi notları

atina gezi rehberleri

img

Avrupa’da Vize İstemeyen Ülkeler

VİZESİZ AVRUPA ÜLKELERİ Yakınlığı kadar güzelliği, kültürü ve tarihi sebebiyle Avrupa'ya vizesiz gitme rüyası tüm…

15 Yorum

29 Yorum

 • Üzeyir Acar

  15 Temmuz 2014 - 10:00 Cevapla

  Ağustos 14 te gitmek istiyorum.

 • Üzeyir Acar

  19 Temmuz 2014 - 00:41 Cevapla

  Ağustos 14 te gitmek istiyorum.

 • ahmet

  22 Haziran 2015 - 15:17 Cevapla

  Temmuz 12 de gitmek istiyorum.

  • Taflan

   22 Haziran 2015 - 16:42 Cevapla

   Süper tarih, yolun açık olsun, bizden de selam söyle Yunanistan sahillerine.

 • Deniz

  01 Ağustos 2015 - 21:48 Cevapla

  Merhaba armenistis camp’a ulasim otobusle nasil oluyor acaba? Birde Halkidikiye giden otobuslerin farkli bir garda olduklarini okudum bu konuda bilgi verebilir misiniz? Selanik’e Alpar Tur ile gidecegiz nerede indiriyor bilmiyoruz

  • Taflan

   02 Ağustos 2015 - 20:56 Cevapla

   Deniz Merhaba,

   Yazıyı dikkatli okursan sorularının cevabı var. Selanik’te Alpar Turizm ayrı yerde bırakır (otogar) Halkidiki otobüsleri ayrı yerden kalkar. Yorum cevap sayfasında detayları göremediğimiz için bir şey yazmayalım bu sayfada ya da Selanik gezi rehberimizde ulaşım bilgilerini bulabilirsin.

  • Elif

   18 Eylül 2015 - 07:55 Cevapla

   Merhaba,

   Armenistis’e Selanik’ten otobüsle giden oldu mu acaba? Mail ile kendilerine sordum. Otobüsle Sarti’ye gitmemi oradan da taksi kullanmamı söylediler. Taksi’ye alternatif var mı acaba? Otostop yapacak esaretim olmadığını da belirteyim :)

   Teşekkürler.

   • Taflan

    18 Eylül 2015 - 20:54 Cevapla

    Elif Selam;

    Yanlış hatırlamıyorsak çok yakın bir mesafeden otobüs geçiyordu. Taksi bulmak zor bile olacaktır. Otostop için o bölgede hiç korkma, eğer çekincen yüksek bir kadın şoförle şansını deneyebilirsin. Oldukça güvenli ve rahat bir bölgedir Halkidiki’nin tümü.

 • Arzu

  07 Eylül 2015 - 16:41 Cevapla

  biz 7 kişi otobüs ile Selanik ten geçeceğiz inşallah kurban bayramında. sizce Sithonia bölgesine gitmek için minvan mı kiralayalım yoksa otobüslemi geçelim ? porto koufo da kalacağız orada araç lazım olurmu :)

  • Taflan

   07 Eylül 2015 - 21:38 Cevapla

   Selam Arzu,

   Halkidiki’de toplu taşıma zayıf ve kısıtlı zamanlarda, o yüzden araç kiralamanızı kesinlikle öneririz. Halkidiki tatilinin en keyifli yanı koy koy gezebilmek. Selanik’ten aracınızı kiralayıp geçerseniz rahat edersiniz.

   Sevgiler,

 • ilknur Çelik

  14 Temmuz 2016 - 15:21 Cevapla

  Öncelikle böyle yararlı bir siteyi hazırladığınız için teşekkür ederim. Yunanistan da yazın nereye nasıl giderim konusunda ufkumu açtınız. Çok eğlenceli bir tatil geçirdim . Nerede nasıl kaldığımı belki başkasına yararlı olur diye yazmak istiyorum.

  1- Öncelikle bu siteyi detaylı olarak inceledim. Yazın en güzel tatil deniz sevenler için halkidiki de olur .
  2- Kalmak için oteller bütçeme uygun olmaz diye Airbnb adlı uygulamayı indirdim. Bu site üzerinden denize yakın en uygun evi tuttum. (5 gece 2 kişi 667tl ödedik)
  3- Araba muhakkak şart . Araba ayarlamadan gitmeyin derim. Çünkü şahane beachler var bunları gezmek şart.

  Halkidiki 3 parmaktan oluşuyor. Ben 2 parmağın çok güzel olduğunu duyduğum için oraları gezme fırsatı buldum. Kassandra ve sıthonıa .

  Kassandrada Sani beach muhteşem ötesi .Size n kadar güzel olduğunu tarif dahi edemem. o bölgede afytos da geceleri hareketli bir bölgedir. Yine beachide sani kadar olmasada güzeldir. Bu bölgede ben fourkada kaldım. Geceleri olmayan ama denizi güzel olan beach e sahip. Kassandra bölgesinde kalcaksanız afytos ideal.

  Sıthonıa bölgesinde; vourvour beach – orange beach( burası adeta kimse tarafından keşfedilmemiş kayalık taş üzerine kurulu tertemiz bir deniz)-sykia beac ( burada denizin tam karşısında balık lokantası var. Denize karşı rakınızı içip, yemeğinizi yiyip tekrar denizin tadını çıkarabilirsiniz. Talgo Beac ( Burası da güzel ama içeçekler pahalı)

  Son olarak. Deniz Mahsullerinin ucuz ama Balığın pahalı olduğunu net şekilde söyleyebilirim.
  Onların rakısı ” ouzo” yine buda gayet uygun bizde 20 lik rakı 30 TL felansa onlar da 12 tl civarı. Bol bol karides tava – kalamar-ahtapot uygunca yiyebilirsiniz.

  Son bir dipnot hiç bir beach e Türkiye’de olduğu gibi para vererek girmedim. Sadece içtiğini ödüyorsun. Tatil için Yunanistan – Halkidiki çok doğru tercih olur. Herkesin görmesini şiddetle tavsiye ediyorum.

  Şimdiden iyi tatiller.

  • Taflan

   17 Temmuz 2016 - 23:48 Cevapla

   İlknur Merhaba;

   Muhteşemsin. Asıl katkıların için biz teşekkür ederiz, hep bizimle kal, birlikte seyahat edelim :) Yunanistan seyahatinin iyi geçmesine de sevindik. Sevgiler.

 • Sibel hamaloglu

  25 Nisan 2017 - 18:57 Cevapla

  Slm 14 eylül de 4 gece konaklama herşey dahil otele gitmek istiyor uz grup olarak nereyi tavsiye edersiniz ucakla nasıl gidebiliriz

  • Taflan

   26 Nisan 2017 - 00:36 Cevapla

   Sibel Hanım Merhaba;

   Halkidiki’de konaklamak için direkt bir otel tavsiyemiz olamaz; siz kendinize uygun olanı booking gibi sitelerden araştırın deriz.Uçak kısmına gelince THY’nin İstanbul – Selanik direkt uçuşu ve birçok firmanın (özellikle Yunanistan hava yolları) Atina aktarmalı Selanik uçakları oluyor. Tarihinize uygun olarak satın alabilirsiniz.

 • sokrates

  28 Nisan 2017 - 18:16 Cevapla

  Şahane bir hizmet. fiyatlarda o keza kulağa hoş geliyor: İlk fırsatta yararlanmak isterim.

  • Taflan

   29 Nisan 2017 - 00:15 Cevapla

   Halkidiki gerçekten çok güzel bir destinasyon. Bizim gibi, giden herkesin mutlu olduğunu okuduk, gördük. Yolunuz açık olsun.

 • evren seyhan

  02 Mayıs 2017 - 22:39 Cevapla

  Paylaşım bilgilendirici olmuş emeği geçenlere teşekkürler. Bir yere tatile giderken en çok zaman harcadığımız nokta nereleri gezeceğimiz oluyor. Bu yazı bunu ortadan kaldırmış

  • Taflan

   03 Mayıs 2017 - 00:59 Cevapla

   Halkidiki tatili gerçekten İstanbul gibi bir metropolden kara yoluyla gidilecek cennet noktalardan sadece biri. Aynı şekilde diğer illerden de uçakla Selanik üzeri bu keyifli rotayı yapmak, Halkidiki sahillerinde gezmek mümkün. Yorum için teşekkürler.

 • Hakan UYSAL

  02 Temmuz 2017 - 09:55 Cevapla

  Ne güzel bir yer miş yaaa. okurken bu kadar hayran kaldıysam demekki gidince geri gelmek istemeyeceğim biryer.

 • flama bayrak

  03 Temmuz 2017 - 12:50 Cevapla

  Gidilmesi gereken güzel biryerdir. En kısa zamanda tekrardan gideceğim :)

 • Samsun çilingir

  22 Temmuz 2017 - 12:22 Cevapla

  super bir yer cok güzel inaşşah birgun bizlerde gideriz buaralara

 • ordunaryus

  29 Temmuz 2017 - 15:14 Cevapla

  deniz ve kum güzel görünüyor

 • ordunaryus

  29 Temmuz 2017 - 15:14 Cevapla

  insanın dinlenmesi için gerekenler var gibi

 • ahmet

  02 Ağustos 2017 - 17:25 Cevapla

  bazen böyle yararlı paylaşım olsun gezi rehberi gibi çok önemli oldu benim için

 • ensonoto

  03 Ağustos 2017 - 18:33 Cevapla

  bu şekildeki fayda bilgileri bizlerle paylaşmanız çok iyi aynen devam edin herkesi bilgilendirin

 • ensonoto

  15 Ağustos 2017 - 09:37 Cevapla

  Tatile çıkmadan önce herkesin gideceği yeri merak edip internetten araştırdığını herkes bilir. Böyle bir tanıtıcı site tatilciler için çok yararla olmuş

 • fatih

  19 Ekim 2017 - 17:08 Cevapla

  site gezilecek kişiler için baya iyi bir site çünküçok açıklayacı ve bilgilendirici

 • Hakan

  20 Nisan 2018 - 16:09 Cevapla

  Çok ayrıntılı detay verilmiş,teşekkürler.
  Sadece aklıma takılan bir soru var,motosiklet kiralamak çok eğlenceli olabilir diye düşünüyorum,hafta sonu giderseniz bulamayabilirsiniz demişsiniz,okey hafta içi gideriz bu durumda galiba bulabiliriz ama kiralanan motosikletler ehliyet istenmeyen ufak motosikletler midir,yani motor ehliyeti olmadan da kiralayabilir miyim?
  Bildiğiniz bir rent a car/moped biliyorsanız detay paylaşabilir misiniz?

  • Taflan

   05 Mayıs 2018 - 00:23 Cevapla

   Merhaba,

   Beğeni ve yorumunuz için teşekkürler. Biz Halkidiki’ye gideli seneler oldu, dolayısıyla oranın turizm potansiyeli de yıllardır gelişiyor; dolayısıyla motosiklet bulmanın gittikçe kolaylaştığını ve alternatiflerin çoğaldığını düşünüyorum. Ne yazık ki bilmediğimden direkt bir nokta öneremeyeceğim ancak yabancı geniş kapsamlı güncel internet sitelerinden (tripadvisor v.s.) güncel bilgi yakalayabilirsiniz. Ya da konaklama yapmayı planladığını otel veya hostele sorabilirsiniz :)

Siz de yorum yazarak bize ulaşabilirsiniz.