Ege Telgraf Gazetesi’neydik

img

İzmir’in Yerel Gazetesi Ege Telgraf Röportajı

Birçok gezgin ve seyahat blogger’ı arkadaşımızı köşesinde röportajlarla İzmir’in 58 yıllık köklü ve günümüzde de bildiğimiz kadarıyla güçlü yerel gazetelerinden Ege Telgraf’ın sayfalarında ağırlayan gazeteci, gezgin, blogger Ahmet Buğra Tokmakoğlu’nun (@kesfetsek) 23 Mayıs 2017 tarihli köşesinde Taflan konuktu.

Gazetedeki soru cevaplardan oluşan geniş röportajı gazetenin online sitesi de yayınladığı için kopyala yapıştır içerik olmaması amacıyla Keşfetsene’de yer vermemek daha uygun olur, çok sevdiğimiz İzmir’de oturup da Kordon’da gazeteyi okuyanlara falan denk geldik de, bir iki kişiye seyahat fikri aşılayabildiysek ne mutlu.

Enleri ilkleri diye röportajda bir bölüm var, oradan kısaca alıntı yapalım en azından.

En’leri & İlk’leri

  • İlk yurt dışı seyahati yaptığı yer: Interrail ile 35 gün Avrupa turu.
  • En sevdiği yurt içi destinasyon: Trakya, İzmir, Ordu, Kapadokya, Gaziantep, Van.
  • En sevdiği yurt dışı destinasyon: Barselona, Beyrut, Amsterdam, Londra, Petra.
  • En son seyahat ettiği yer: Odessa, Mudurnu.
  • Şu an bileti olsa gideceği ilk yer: Dış hatlardan gidilen her yer.

Merak edenler için kullanılan fotoğraflar: Potsdam (Almanya), Katmandu (Nepal), Yeni Delhi (Hindistan), Selanik (Yunanistan), Pattaya (Tayland), Agra (Hindistan) ve Budapeşte (Macaristan) gezilerinden.

Manşet olarak gazete “Keşfetsene diyerek yola çıktı bir an bile durmadı” ifadesini tercih etmiş. E biraz abartmış. Ahmet Buğra Tokmakoğlu’na (Gazeteci olunca da Sevgili Buğra diyemiyoruz sanki) zahmet ettiği için teşekkür ederiz. Ege Telgraf gazetesindeki sohbeti merak edenler; basılı röportajın elektronik ortam versiyonuna şuradan ulaşılabilir: Ege Telgraf Keşfetsene Röportaj

 

img

Helsinki Gezi Rehberi

FİNLANDİYA'DA Bir Tasarım Şehri Finlandiya'nın başkenti Helsinki sıkıcı bir şehir olarak anlatılır ve turistik rotaların…

0 Yorum

Daha önce hiç yorum yapılmamış

Siz de yorum yazarak bize ulaşabilirsiniz.