Dünya’nın En Ucuz Şehirleri 2014

img

Gezmek İçin En Ucuz Şehirler 2014

Dünya’nın en ucuz kentleri, arada paylaştığımız gezi derlemelerinin en yenisi. Tripadvisor’un 2014 için açıkladığı Dünya’nın en ucuz 10 şehri listesini paylaşalım. Burada önemli olan “en ucuz şehirler” değil, turistik değeri olan, gezilesi en ucuz şehirler listesi olduğunun bilinmesi.

Keşfetsene‘ye göre bu şehirlerde aşağıdaki kriterlerin dışında çok daha ekonomik maliyetle gezilebilir. Hatta aşağıdaki bütçe ile 3-4 günlük tatiller yapılabilir. Kriterler şu:

 • Haziran-Ağustos -yüksek sezon- döneminde;
 • Çift kişilik dört yıldızlı otelde konaklama,
 • Taksi ile havalimanı-otel transferi,
 • Restoranda akşam yemeği,
 • Beş yıldızlı otelde kokteyl.

Bu 10 şehrin 4’ünü görmüşüz. Mavi olanlara tıklayarak gezi notlarına ulaşabilirsiniz. Parantez içi tutarlar bu kriterlerin toplam maliyeti.

1- Hanoi, Vietnam (155,3 $)

Vietnam’ın başkenti Hanoi 2014 en ucuz turistik şehirler listesinin zirvesinde. Gitmek bir tık zor olsa da, Vietnam, Kamboçya, Laos, Tayland hem seyahat hem yaşam için oldukça ucuz ülkeler.

Hanoi

2- Jakarta, Endonezya (161 $)

Dünya’nın en büyük Müslüman nüfusuna sahip ülkesi Endonezya’nın başkenti Jakarta, sessiz turistik kentlerden. Öyle çok popüler değil, olmuyor da ama gidenlerin anıları çok keyifli.

Jakarta

3- Sharm el-Sheikh, Mısır (162 $)

Özellikle dalış turizmi ile hep göz önünde olan Mısır’ın cennet kenti, ekonomik fiyatları ve deniz turizmi ile de çekici bir seçenek.

Sharm

4- Bangkok, Tayland (164,7 $)

Dünya’nın en çılgın turistik ülkelerinden başkenti Bangkok bizim de ziyaret ettiğimiz, oldukça düşük bütçelerle lüks yaşayabildiğimiz kentlerden biri. Bangkok Gezi notlarımız sizindir.

L-Bangkok

5- Sofia, Bulgaristan (190,5 $)

Kuzeybatı komşumuz Bulgaristan’ın başkenti Sofya özellikle kumarhane turizmi ve gece hayatı ile öne çıkıyor gibi görünse de tarihi birçok zenginlik de barındırıyor.

Sofya

6- Cape Town, Güney Afrika (193,5 $)

Afrika’nın Avrupalısı Cape Town bize bayağı uzak. Ancak bu sorun çözülürse ters mevsimde güzel bir tatil yapmak için eşsiz güzelliklere sahip.

L-Cape Town

7- Mumbai, Hindistan (193,7 $)

Favori ülkelerimizden Hindistan‘ın en kaotik şehirlerinden Mumbai bir yanda milyonluk zenginlikleri bir yanda milyonluk nüfus ile Dünya’nın en büyük ikinci gettosunu barındırıyor. Mutlaka okuyun: Mumbai Gezi Rehberi

Mumbai

8- Kuala Lumpur, Malezya (198,7 $)

Hem uzak hem yakın Malezya’nın başkenti Kuala Lumpur tam bir turistik cennet. Kesinlikle gidilesi ülkeler listelerinin başlarında.

Kuala Lumpur

9- Prag, Çek Cumhuriyeti (200,7 $)

Orta Avrupa’nın güzeli, Çek Cumhuriyeti başkenti Prag keyifli, renkli, masalsı bir şehir. Buyrun Prag seyahat notlarımız: Prag Gezi Rehberi

Prag

10- Budapeşte, Macaristan (203,4 $)

Dünya’nın en ucuz şehirleri listesine Tuna’nın incisi, Orta Avrupa’nın komşu güzeli Macaristan’ın başkenti Budapeşte de son sıradan girmiş. Budapeşte Gezi Rehberimiz 2013 yazındaki geziden sonra güncellendi. Sziget Festivali notlarımız da 2014 yazı için yayında.

Budapeşte

img

Gezginlerle Trakya Turu’ndaydık

Gezginler Trakya'yı Keşfetti 25 Haziran Perşembe sabah erken saatlerde birçok gezgin arkadaşımızla birlikte hızlandırılmış…

0 Yorum

2 Yorum

 • mehmet

  19 Mayıs 2015 - 03:45 Cevapla

  bir tek kamboçyayi bilmem ama ucuz diye tabir ederseniz türkiye
  birinci sirda yer alir ki özelikle akdeniz antalya gibi
  yani bangkok falan çok pahali ben 10 yilini asya da geçirmiş biri olarak
  bu haberi tekrar gözden geçirmezi öneririm yanliş yönlendirme olmasin

  • Taflan

   20 Mayıs 2015 - 00:48 Cevapla

   Mehmet Merhaba;

   Katkın için çok teşekkür ederiz. Bu haber bizim değil, malumun yukarıda yazılı kaynağın bilgisi, bizim de en eski yazılarımızdandı, sayende gözden geçirme fırsatımız olacak. Bangkok gerçekten pahalı ve gittikçe pahalılaşıyor ancak biz orayı bir şekilde ucuza getirmiştik, nasıl gezildiğine bağlı sanırım.

   Keşfetsene’yle kal lütfen, Asya deneyimlerinden bizim ve yorumların aracılığıyla diğer okurlarımızın yararlanmasını isteriz. Sevgiler.

Siz de yorum yazarak bize ulaşabilirsiniz.