Bayramda Tunus Turu Yapıyoruz

img

Tunus Seyahati Başlasın

Gezi bloglarının ve yazar gezginlerin adetlerindendir seyahat planlarını gitmeden önce duyurmak. Daha önce de yapmıştık, yineleyelim. 2014 Kurban Bayramı tatilinde Kuzey Afrika’nın en modern ülkesi Tunus’ta olacağız. Ulaşım bölümümüzde anlattığımız yöntemlerden Momondo aracılığıya hazır ucuz uçak bileti yakalamışken, vizesiz en güzel ülkelerden seçtiğimiz Tunus’a da gidelim, görelim dedik. Arap Baharı’nın başladığı ülke olup, belini doğrultabilmiş hatta daha iyi sonuçlara ulaşabilmiş tek ülke olan Tunus için heves ve merak içindeyiz. Turistik olarak Mısır ve Fas‘ın gerisinde kalsa da yeni bir kültür olacak bizim için. Barış belki Fas ile kıyaslayabilir ama Taflan’ın kara kıtaya ilk adımı olacak.

Tunus daha çok kuzey bölgesinde yer alan sahilleriyle Avrupalılara uygun fiyatlı, lüks tatiller sunarken biz daha kültürel bir tur planlıyoruz. Gidişimiz-dönüşümüz başkent Tunus’tan. Planladığımız yerler Tunus, Kartaca, Sidi Bou Said, SousseKayrevan ve sonrasında çöl bölgesinde seraplarını kovalamaya çalışacağımız Tozeur. Henüz elimizde sadece gidiş-geliş uçak biletlerimiz var, o yüzden her türlü öneriye açığız. :)

Touzeur

Sevdiğimiz iki alıntı görselle başladığımız Tunus Turu’muzda her gün sosyal medya hesaplarımızdan bayramınızı kutlamaya ve anıları paylaşmaya devam edeceğiz. Tüm okurlarımıza şimdiden iyi bayramlar dileriz. Takip için buyurun;

img

Roma Gezi Rehberi

AVRUPA'NIN EN BÜYÜK AÇIK HAVA MÜZESİ Vatikan'ı da kapsayan Avrupa'nın en özel başkentlerinden birindeyiz. Roma…

5 Yorum

Daha önce hiç yorum yapılmamış

Siz de yorum yazarak bize ulaşabilirsiniz.