Amsterdam’ın En İyi Coffe Shopları

img

Amsterdam’da Takılınacak En İyi Mekanlar

Amsterdam’daki en iyi coffeshop’ları derlemeye çalıştık. Mekanları seçerken daha çok ürün ve hizmet kalitesini göz önünde bulundurduk. Siz de keşfettiğiniz yerleri paylaşırsanız seviniriz. Amsterdam gezi rehberimizi incelerken yasal uyarı kısmını okumayın unutmayın. Bilinçli tüketiniz. Ayrıca “ne, nedir” merak ederseniz veya Amsterdam’da nasıl takınılır diye soruyorsanız yan pencereye açalım Amsterdam coffe shop rehberi

Amsterdam Gezi Notları

Amsterdam Kafası

Barney’s Coffeshop

Aldığı ödüllerle beraber birçoklarına göre Amsterdam’ın en iyisi. 20 yıllık mekanda ürünler süper kaliteli, çalışanlar fazlasıyla ilgili. Küçük bir mekan olduğu için yer bulmak kolay olmuyor. Amsterdam’da başka bir yerde görmediğimiz (kesin vardır.) “vaporizer” bulunmakta. Bu alet marihuanayı direkt buhara çevirerek sigara içme deneyimi olmayan insanlara büyük bir kolaylık sağlıyor. Genel olarak herkese de yenilik sunuyor. Bu arada fiyatları biraz tuzlu ama değer. Hemen karşısındaki Barney’s Uptown da ise yemek, içki ve “sigara” içme seçeneğini beraber sunuyor.

barneys

Grey Area

Amsterdam’ın Amerikalı coffe shop’u olarak biliniyor. Burası da ürünleriyle ödüllü bir mekan, Amerika’dan birçok ünlü ziyaret etmiş. Takılmak için oldukça küçük bir yer, alıp çıkmalık. Snoop Dogg’la aynı mekandan içmek her gün yapabileceğiniz bir şey değil. :)

GreyArea

Bulldog

İlk dükkanını 1975 yılında açan Bulldog, turistler nezdinde Amsterdam’ın en meşhur coffe shop zinciri. Küçük çaplı bir Hard Rock Cafe’ye dönüşme yolunda ilerliyor. “En iyiler” liginde değil ama üzmez. Satın almak için değil ama takılmak için gidilir. Red Light’taki tarihi mekanın önünde en azından bir fotoğraf şart. Leidseplein Meydanı’ındaki şubesinde ise dışarda oturup gelen geçeni izleyerek takılması keyifli. Aynı zamanda içki de içilebilmesi artı.

bulldog

Hunter’s Bar Coffeeshop

Red Light District’te, Amsterdam tren istasyonuna 5 dakika mesafede, turistik ama kaliteli, Amsterdam’ın en eski coffeshop’larından biri.  Takılmaya da, satın almaya da gidilebilir. Çalışanlar oldukça ilgili. Siyah dekorasyonu, rahat koltukları takılmak için keyifli. Shake’leri tatmaya değer. Tam şehirden ayrılmadan uğranabilir. :)

Hunters

The Greenhouse

Ödüllere doymayan, 3 şubeli coffeeshop’un en meşhur mekanı Red Light District’te. Son zamanlarda çoğu “Cannabis Cup”ların birincisi. Karanlık dekoru etkileyici, etraf meşhur kebapçı stili, ünlü fotoğraflarıyla dolu. Satın alma işlemi için öncelik verilecek mekanlardan. Rihanna da zamanında uğramış.

The Greenhouse Amsterdam

DampKring

Ocean’s 12 filminde yer aldıktan sonra ününü katlayan mekan, ününe rağmen Amsterdam için uygun fiyatlara kaliteli ürün ve ortam vadediyor. Denenebilir.

dampkring

De Rokerij

Anlamı “atmosfer” olan mekan, Amsterdam‘ın en tribal ortamlarından biri. Satın almadan ziyade takılmaya gidin. Pink Floyd’dan Snoop Dogg’a salınan müzikler, bazen canlı Dj performanslarıyla daha da ileri taşınıyor. Uzun bir oda şeklinde olan mekanın tribal dizaynı oldukça keyifli.

de krijk

İyi eğlenceler dilerken, güvenliği de elden bırakmayınız deriz. Bu mekanlar dışında “teknik olarak”  Amsterdam’da uyuşturucu ve keyif verici maddeleri dışarıda içmek yasak, ama kolay kolay uyarılmazsınız. Uyarılırsanız, sakin olun ne istiyorlarsa yapın. Mekanlar dışında hava güzelse Vondelpark’ın tadını çıkarmayı da unutmayın. Bizce en iyi mekan her türlü orası.

Özellikle yeni başlayacaklara faydalı olabilecek ön bilgileri derledik, gitmeden önce mutlaka okuyun;

Amsterdam Kafası

 

Gitmişken bu mühtiş şehri bol bol gezin diye rehberimiz hazır:

Amsterdam Gezi Notları

Amsterdam şehir içi ulaşım ve müzeler gibi ücretli yerlere indirimli giriş için IAmsterdam Card bilgilerine de göz atın.

iamsterdam Card Detayları

img

Selimiye Cami Hakkında Bilgiler

Mimar Sinan'ın Ustalık Eseri, Edirne'nin Sembolü Türkiye'nin en meşhur yapılarından Selimiye Cami aynı zamanda…

0 Yorum

3 Yorum

 • Recai Kurt

  10 Ocak 2015 - 20:07 Cevapla

  Güzel içerik. Amsterdam demek ot demek, Amsterdam’da ot demek coffe shop demek, elinize sağlık.

 • Metin

  22 Haziran 2017 - 19:49 Cevapla

  Açık ara Türkiye’nin en iyi birkaç gezi blogundan birisisiniz. Gerçekten bu tip içeriklerinizi tebrik ediyorum. Sayenizde Amsterdam’u çok keyifle gezdik ve yaşadık.

  • Taflan

   26 Haziran 2017 - 19:41 Cevapla

   Çok teşekkür ederiz Metin; işe yaradıysak ne mutlu.

Siz de yorum yazarak bize ulaşabilirsiniz.