Amalfi Gezi Rehberi

img

Yamaçların yol verdiği kasaba: Amalfi

Amalfi kıyılarına adını veren kasaba, diğerlerine göre az yamaçlı, daha düz ayak. Deniz kenarında güzel deniz ürünleri tadabileceğiniz mekanlar bulunuyor. Açıkçası başlı başına güzel ama diğer kasabalarla kıyaslandığında bir adım geride kaldığını söylemek mümkün. Çok yokuşlu olmaması sebebiyle ailelerin yaz tatili için daha çok tercih ettiği bir kasaba. Liman tarafından bakınca yamaçlara sıralanmış, düşecekmiş gibi duran evler arasından geçip kendinizi ana caddeye atabilirsiniz. Bölgede kasaba içindeki en geniş caddelerden biri olsa da 2 araba yanyana zor geçer. Amalfi kıyıları boyunca şehir içlerinde hiç araba görmemek de buraların ayrı bir keyfi.

 

Amalfi Kıyıları’nda gezdiğimiz tüm diğer kasabalar, ulaşım, konaklama ve diğer ipuçları için Amalfi Kıyıları Gezi Rehberi ana sayfamıza uğramayı unutmayın;

Amalfi-Kıyıları-Gezi-Rehberi

Amalfi’ye Nasıl Gidilir?

Amalfi’ye en yakın havalimanı Napoli’de, en yakın tren istasyonu ise Salerno’da. Napoli’den Amalfi’ye nasıl gidilir derseniz, Napoli’den trenle Salerno’ya, oradan da SITA otobüsleriyle Amalfi’ye ulaşabilirsiniz. Diğer güzargahtan ise Napoli’den trenle Sorrento’ya, oradan da Amalfi’ye yine SITA otobüsleriyle ulaşabilirsiniz. Amalfi Kıyıları’nda ulaşım ile ilgili daha detaylı genel bilgileri Amalfi Kıyıları Gezi Rehberi yazımızda bulabilirsiniz.

Amalfi’de Gezilecek Yerler

Amalfi’nin bölge için geniş sayılabilecek ana caddesi boyunca restoranlar, cafeler ve hediyelik eşya dükkanları keyifli. Biraz fazla turistik olduğunu kabul etmek şartıyla. Eminiz, İtalyanlar da “Amalfi çok bozuldu yaa!” diyorlardır. Ana caddede dolaşırken kasabayı tepeden görebileceğiniz teras kafelerine sapabilirsiniz.

Limandan ana caddesi boyunca yürüyüp keyifle etrafa bakınmak çok keyifli. Amalfi’de de tüm Amalfi Kıyıları’ndaki kasabalarda olduğu gibi şurayı görün burayı görün gibi bir durum yok, kafanızı çevirdiğiniz her yer güzel manzaralar sunuyor.

Amalfi seyahat anıları

Sahil tarafında ise, yamaç boyunca sıralanan evleri farklı bir açıdan görmek için liman tarafındaki merdivenlerden çıkıp yamaça paralel olarak evlerin yanından yürüyebilirsiniz. Fotoğraf severler bu noktalardan güzel pozlar yakalayacaktır.

Amalfi Katedrali: Amalfi Kıyıları’nın en görkemli katedrali kasabanın meydanını adresliyor. 9. yüzyılda yapılan ve 12. yüzyılda günümüzdeki haline gelen katedral. Katedral dışarıdan güzel gözüktüğü kadar içeriden de oldukça güzel.

Amalfi Gezilecek Yerler

Amalfi kasabasından farklı tur seçenekleri ile çevredeki kasabaları gezebilirsiniz. Bölgedeki önemli bir turistik merkezlerden biri olduğu için birçok günübirlik tur seçeneği bulunmakta. Capri adası ve Positano da dahil olmak üzere yapılan tekne turları, kısa zamanda çok yer görmek için ve denizin tadını çıkarmak için iyi bir fikir olabilir.

Amalfi sahilleri kasabanın hemen merkezinde, direkt limanın yanındaki sahilden denize girebilirsiniz. Daha sakin bir sahil isterseniz Amalfi’ye yürüme mesafesinde olan bir diğer küçük sahil kasabası olan Atrani‘de de denize girilebilir.

Amalfi yaz tatili

Amalfi’de Yeme İçme

Amalfi’de sahil boyunca ve kasabanın iç bölgelerinde güzel İtalyan yemekleri tadabileceğiniz restoranlar bulunmakta. Sahilde, hakkında iyi yorumlar okuduğumuz, deniz ürünleri ile meşhur Stella Maris ve Restaurant Marina Grande arasından bizim seçeneğimiz Stella Maris oldu. Deniz ürünlü lazanyası oldukça farklı bir tattı, biz memnun kaldık, tavsiye ederiz.

Amalfi Kıyıları Yeme İçme

Amalfi Kıyıları Gezi Notları

Amalfi Kıyıları gezi rehberi ana sayfasındaki konaklama, ulaşım ve diğer ipuçlarımızı, genel hislerimizi ve deneyimimizi okumayı unutmayın. Amalfi Kıyıları gezi rehberi ana sayfası ve diğer kasabalar için aşağıdaki fotoğraflara tık tık;

Amalfi-Kıyıları-Gezi-Rehberi

Sorrento

Positano

Ravello

Capri-Adası

img

Harçsız Pasaport Nasıl Alınır

Harçsız Pasaport Nedir? Herhangi bir yüksek eğitim kurumunda okuyan tüm öğrenci arkadaşlarımızın almaya hakkı…

14 Yorum

Daha önce hiç yorum yapılmamış

Siz de yorum yazarak bize ulaşabilirsiniz.