Alp Esintisine Merhaba Deyin

img

Alplerin Ferahlığını Eve Getirelim

Biliyorsunuz Keşfetsene’nin iki yazarı da snowboard yapıyor. Bu konuda da birçok yazı ile sizi kar tatiline, dağlara davet ediyoruz sıklıkla. Tüm yazılara “kış tatili” kategorimizden ulaşabilirsiniz. Bizi kış sporları için dağlara götüren önemli sebeplerin başında şüphesiz ki bembeyaz karların üstünde snowboard ile uçma hissi geliyor olsa da her kar kaçamağının etkileyici bir yanı da dağların güzelliği ve doğal ortamın huzur verici yanı.

Şehrin gürültüsü ve kirliliğinden sadece birkaç saatte uzaklaşmanın hissi, tırmanılan dağ yolundaki kar giymiş ağaçların olağanüstü güzellikleri, yeşilin beyaza karışması ve varır varmaz vücudu ısıran soğuğun ardına içe çekilen mis gibi dağ havası. Yeşilden her geçen gün uzaklaşan şehirlerimizin; egzoz ve baca dumanları ile kirlenen, tatsız ve karmaşık havasından uzaklaşıp insanın kendine gelebilmesi için de dağ esintileri birebir.

Tüm bu zenginlik bir de tarifsiz sessizlikle birleştiğinde her seferinde bizde kusursuz bir keyif anı olmuştur kayak tatillerimiz. Liftlerde zirveye doğru tırmanırken her geçen saniye bir karmaşadan uzaklaşmanın ve pistlerin zirvesine giden yolda, huzurun da zirvesine tırmanıyor olmanın keyfi, bilirsiniz liftten atladığımız o anda “heyt be” düşüncesi yaratır ya insanda, o anı hafta içi hep özlüyor ve anıyoruz. Hadi tekrar hafta sonu gelse de kendimizi dağlara atsak diyoruz.

Febrezze

Benzer duyguyu Nepal gezimizde Everest’te, interrail sırasında Avusturya’nın Inssbruck şehrinde de yaşamıştık. Toroslardan, Kaz Dağları’na; Norkette Dağları’ndan, Alpler’e dağların temiz, canlandırıcı ve sakinleştirici havasını içimize çektiğimiz anda hissettiklerimiz gezilerimizi daha anlamlı kıldı. Her zaman söylemeye çalıştığımız gibi ne olduğu değil, ne hissettirdiğidir bir yere anlam katan.

Bir yandan seyahatlerimize devam ederken, gün boyu yorulduğumuz ofislerimizde ve günün yorgunluğunu attığımız evlerimizde, doğa seyahatlerimizde yaşadığımız bu hissi tatma fırsatı Febreze Alp Esintisi ile yanı başımıza geliyor artık. Febreze fişsiz ve pilsiz çalışan şık tasarımlı bir oda kokusu ve geleneksel ürünler gibi kokuları saklamayıp, yok eden şahane bir ürün. Yeni Febreze Alp Esintisi ile etrafımızdaki kötü kokuları da yok ederken, huzuru ve güzel dağ anılarını da yanımıza alıyoruz. Mutfakta pişen bir yemekten, içilen sigaraya, evcil dostlarımızın küçük yaramazlıklarından, tuvalet ve sokak kaynaklı kokulara kadar, ortamın çirkinliklerini def ederek, üstüne dağ esintisinin huzur verici, dinlendirici, canlandırıcı havasını solumak müthiş bir fırsat.

Febrezze 2

Siz de en yakın satış noktasından Febreze’yi alın,deneyin, haksızsak aşağıdaki yorum ekranı aracılığıyla deneyimlerinizi bizimle paylaşın.

Bir boomads advertorial içeriğidir.

img

Akabe Gezi Rehberi

Kızıldeniz'in En Kuzeyi, Petra'nın Komşusu, Wadi Rum'un Ev Sahibi Ürdün'ün en önemli turistik destinasyonu…

1 Yorum

Daha önce hiç yorum yapılmamış

Siz de yorum yazarak bize ulaşabilirsiniz.