5 En Ucuz Vizesiz Gidilen Avrupa Ülkesi

img

VİZE OLMADAN GİDİLEN EN UCUZ AVRUPA ÜLKELERİ

Yurt dışına seyahat için hepimizin baktığı, gezilecek yerler zenginliği, kültür, merak, eğlence gibi faktörlerin önünde iki büyük gerçek var. Vizesiz seyahat edilen yerler ve tatil bütçesinin en düşük olduğu noktalar. Bunları Keşfetsene’nin çeşitli sayfalarında dolu dolu anlatıyoruz malumunuz, ancak Avrupa’nın en güzel ülkelerinden, Türkiye’den vize istemeyen en ucuz (ve güzel) beşini derleyelim istedik. Daha geniş seyahat bilgileri için diğer sayfaları tıklayabilirsiniz.

Ülkemizden vize istemeden gidilen ülkeler için de hem yakın olması, hem kültürel zenginlikleri açısından Avrupa kıtası şüphesiz başta geliyor. Bunlar içinde düşük bütçeyle tatil yapılabilecek, en ucuz Avrupa ülkelerini özetledik.

1- Vizesiz Sırbistan

Sadece bütçe kriteri eklenmeden, hatta sadece Avrupa’da diye kısıtlandırmadan belirtelim, vizesiz gidilen en güzel ülkelerden biri bizim için Sırbistan. Başkent Belgrad ve Novi Sad başta olmak üzere gece hayatı, kültürel birikimi, yemekleri, çevresi ve doğal güzellikleri, pahalılığın henüz çok kısıtlı olması ile birleşince, Sırbistan çok iyi bir destinasyon olarak öne çıkıyor. İstanbul’da iyi bir Cuma gecesi bütçesiyle Belgrad’da erken rezervasyon uçak dahil bir hafta sonu geçirilir. Gezi notlarımızdan Belgrad ile başlayabilirsiniz: Belgrad gezi rehberi

2- Vizesiz Ukrayna

Yakında Türkiye’den pasaportsuz gidilen ülkeler listesine girecek Ukrayna, şimdilik vizesiz seyahat keyfiyle bizimle. Topraklarının tamamı Avrupa kıtasında bulunan en büyük ülke olan Ukrayna, oldukça ucuz fiyatları, çılgın gece hayatı, eşsiz doğal güzellikleri, tarihi, Sovyet Dönemden günümüzde Komünist yapıya geçişindeki kültür karmaşası ve açılımı ile alternatif bir bölge. Tabii ki seks turizmi için öncelikli tercih ediliyor olsa da, bu hatalı veya eksik bir yaklaşım, birçok konuda vizesiz Ukrayna tatili sizi tatmin edecektir. Üstelik Türkiye’den Ukrayna’ya çok fazla uçuş var.

3- Vizesiz Karadağ

Avrupa’da yakın deniz tatili yapabileceğimiz ülkeler genelde vize istiyor olsa da, Karadağ eşsiz deniz keyfini bize vize derdi olmadan sunan bir ülke. Kotor ve Budva başta olmak üzere sayısız koy, plaj ve kumsal, inanılmaz uygun fiyatlar, 5 yıldızlı tatil keyfi için Karadağ’ı biraz iyi bir öğrenci bütçesiyle misafirlerine sunuyor. Bizim çok beğendiğimiz Karadağ’ın gece hayatı, doğal yaşamı ve şüphesiz Balkanlar birikimi ile tarihi güzellikleri de farklı birer alternatif. Üstelik Ege ya da Akdeniz sahillerimizde elde edeceğiniz lüks tatilin bir benzerini dörtte biri fiyata mâl etmek mümkün.

4- Vizesiz Bosna Hersek

Yakın ilişkilerimiz, tarihsel birlikteliğimiz, ortak acılarımız Bosna Hersek’i dost ve kardeş ülkelerimizden biri olarak öne çıkartıyor. Türkiye’den vize istemeyen ülkeler arasında ilk sıralarda yer alan Bosna, Avrupa’da vizesiz gidilen en güzel ülkelerden biri. Oldukça ucuz fiyatlarıyla da bütçe dostu. Başkent Saray Bosna ve tarihi Mostar kenti ilk seyahat duraklarından. Misal Mostar için tık tık; Mostar gezi notları

5- Vizesiz Makedonya

Ülkemizdeki Makedon göçmenlerin çokluğundan mı, Yugoslav tarihine olan ilgiden mi, ulaşım kolaylığından mı bilinmez vizesiz seyahat edilen Makedonya, kendisi kadar Üsküp başlangıçlı Balkan turları için de birebir. Aşırı turistik olmayan yerlerde alışveriş ve yeme içme ihtiyaçlarınızı bedavaya yakın maliyetlerle karşılayabilirsiniz. Türkiye’den Avrupa’ya en ucuz uçak bileti bulunan yerlerin başında gelen Üsküp şehrini değil de, Kanyon Matka ve Ohrid Gölü’nü (ve şehri) ziyaret için inanılmaz noktalar. 2.000.000’u biraz aşkın Makedonya nüfusu turizmden büyük beklentiye sahip. özellikle doğa tutkunlarına birebir iyi duraklar barındıran Makedonya’da Avrupa kıtasında vizesiz seyahat ettiğimiz en güzel ülkelerden biri.

BONUS: AVRUPA’DA VİZESİZ GİDİLEN TÜM ÜLKELER

Bana en güzelleri yetmez, Avrupa kıtasını adım adım gezeceğim ama ne Schengen vizesi ne de UK Vizesi ile uğraşamam diyenler için güncel tam liste şurada. Tık tık:

Avrupa'da Vizesiz Gidilen Ülkeler

Dünya’da Vizesiz Gidilen En Güzel 16 Ülke

Sadece Avrupa bana yetmez, tüm Dünya’da vizesiz gidilen en güzel ülkeler nereler derseniz, özel seçimimiz 16 ülke var. Şurada tık tık:

Vizesiz Gidilen En Güzel Ülkeler 1

Dünya’da Vizesiz Gidilen Tüm Ülkeler

Peki sizin zevkleriniz bir yana, Türkiye’den vize istemeyen ülkeler güncel listeye nasıl erişiriz? derseniz, her sene gelişen uluslararası ilişkilerimizle güncellediğimiz vizesiz gidilen ülkeler burada, tık tık:

Vizesiz Gidilen Tüm Ülkeler 1

VİZE İLE İLGİLİ HER ŞEY

Peki, geçmiş seyahat tecrübelerimiz, uzmanlıklarımız, gezi araştırmalarımız ile derlediğimiz birkaç vize sayfasını daha tavsiye edelim. Tümü, sürekli güncellenmekte; her türlü sorunuza cevap vermeye çalışmakta.

Vize Hakkında Tüm Bilgiler

YETMEZ! VİZE İLE İLGİLİ SORULARIM VAR

Eğer vizesiz seyahat, vize isteyen bir ülkeye başvuru ya da farklı bir konuda vize ile ilgili sorunuz varsa cevabı ya buradadır ya da yorum olarak sorun yanıtlamaya çalışalım.

Vize Hakkında Sık Sorulan Sorular

Yorumlamayı, fikirlerinizi paylaşmayı unutmayın. Biz şu ülkeyi daha çok seviyoruz, öneriyoruz diyorsanız ekleyin.

img

Nou Camp Stadyumu Bilgiler ve Camp Nou Gezisi

Avrupa'nın En Büyük Stadyumu, Futbol Mabedi Asıl adı Camp Nou olup, yaygın kullanımla Nou…

2 Yorum

1 Yorum

  • Fethiye yamaç paraşütü

    06 Mayıs 2017 - 08:19 Cevapla

    Kurban bayramı tatilinde eşim ile avrupaya gitmek istiyorduk ve vize ile uğraşmak istemiyorduk. Bu yazınız cok işimize yaradi, Karadağ tatilini simdiden planlamaya başladık. Tesekkurler

Siz de yorum yazarak bize ulaşabilirsiniz.