2018 Resmi Tatil Günleri

img

2018’de Gezmeyi Çok İstiyorum, Vaktim Yok Diyenlere

Keşfetsene ilk açıldığında beyaz yakalı çalışırken bu alışkanlığı başlatmış, her sene yazarız diye de ummuştuk. 2018’de de resmi tatil günleri ve bunlara yönelik erken plan yapma fikriyle devam edelim. Gezi blogunun yılbaşı hediye ilham ve program yapma fikirleri olur malum.

Özellikle birçok resmi tatilin hafta sonu ile birleştirilme imkanı bulunuyor. Müjde de şu; Kurban Bayramı 9 günlük tatil ayrıca biraz izinle 30 Ağustos’la birleştirilerek 16 güne çıkartılabilir. Ayrıca 17 – 31 Ağustos tarihlerinin de iç turizm için çok yoğun geçeceği şimdiden belli.

Resmi Bakış: 2018 Tatil Günleri

  • Yılbaşı: 1 Ocak 2018 P.tesi kutlandı. Bu sene yılbaşı tatili hoş oldu açıkçası: 3 gün
  • Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı: 23 Nisan Pazartesi: 3 gün
  • Emek ve Dayanışma Günü, İşçi Bayramı: 1 Mayıs 2018 Salı: 4 gün olur mu?
  • Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı: 19 Mayıs Cumartesi: Kaynadı
  • 2018 Ramazan Bayramı: 14 Haziran Perşembe’den 17 Haziran Pazar‘a kadar. :Çoğu kaynadı. 4 Gün
  • 15 Temmuz: Pazar: Kaynadı
  • 2018 Kurban Bayramı: 21 Ağustos Salı başlayan Bayram 20 Ağustos Pazar yarım gün arife ile birlikte hafta içi 4,5 gün. Şimdiden garanti edelim– 9 gün Oluyor
  • Zafer Bayramımız: 30 Ağustos Perşembe -4 gün olur. Ayrıca Kurbanla birleşirse 16 güne çıkartılabilir. Ya da Kurban gezisinin yorgunluğu 3 gün çalışıp 4 günlük ikinci bir tatil ile çıkar.
  • Cumhuriyet Bayramımız:  29 Ekim Pazartesi : 3 gün oluyor.
  • 2019 Yılbaşı: 1 Ocak 2019 Salı. – 4 Güne birleştirilebilir.

2018 Tatil Plan Önerileri

Çalışanlar için güzel haberi verelim, geçen seneden daha fazla tatil var. Ortalama bir memur ya da özel sektör çalışanı olarak (Birinci yıldan itibaren) 14 resmi iş günü + yukarıda sayılan 7 resmi, 2 dini bayram tatili sebebiyle yine hafta sonları hariç 29 gün tatilimiz var.

* Pazar zaten resmi tatil olup, Cumartesi tatil günü sayılmıştır.

2017’ye başka bir yerde girelim: Bu yazı hazırlandığında zaten yılbaşı tatilindeydik. Artık siz ne yaptınız bilemem, yeni sene keyifle geçsin, kahkahası, neşesi, mutluluğu bol olsun. Yepyeni keşiflere sebep versin umalım.

23 Nisan 3 gün: Her 23 Nisan’daNeşe doluyor insan” ya, bu sene P.tesiye denk geliyor ve çocuklar gibi şenlenmek için 3 günlük bir bahar kaçamağı cazip. Yakın yerlere bi’ göz atmakta fayda var.

1 Mayıs’ı Dört Güne Birleştirebiliriz: Havaların ısındığı dönem işçilerimiz için, haklarımız için bir Bayram gününü getirirken aynı zamanda o iş temposundan bir günlük izin alınabilirse, 4 günlük kaçamak yaratabileceğimiz bir bahar bayramına da dönüşebilir. Önce yöneticiyi ikna edip, sonrasında plan yapmanın tam sırası. Şimdiden konuşunca genelde o gün sorun çıkmıyor.

Seyahat haritası

19 Mayıs Ormana: Gençlik ve Spor Bayramımız Pazar gününe denk geldi. Atamızı andıktan sonra, sakin bir hafta sonu kaçamağı için şehrin içindeki ormanlık yeşillik alanlar, Güney’de yaşayanlar için deniz kenarları falan basit bir Pazar programı önerisi.

Ramazan Bayramı tatsız: Uzun Ramazan’ın sükunetini yaşayacağımız Ramazan Bayramı 2018’de hafta sonuna denk geliyor. Yine de İstanbul’da ciddi bir nüfus azalması görüleceği için bu tarih İstanbul’u gezmek için birebir. Ayrıca yıllık izninin bir bölümünü bu tarihte kullanmak isteyenlerin de olacağını unutmamak lazım.

15 Temmuz 2018 Pazar’a Geliyor: Yeni tatilimiz 2018’de de hafta sonuna denk geldi.

Kurban Bayramı 2018 Yine 9 Gün: 2015 ve 16’da olduğu gibi Kurban Bayramı tam 9 günlük bir tatil imkanı sunuyor. Uzaklar için en iyi plan yapılacak dönem olduğu gibi, yorgunluk hat safhadaysa, yazın sonlarında uzun uzun dinlenmek için Ağustos sıcaklarında uzun soluklu bir molamız var. Ayrıca bir sonraki haftaya denk gelen 30 Ağustos ile kombine bir şeyler de düşünülebilir.

Tek başına 30 Ağustos 4 Gün Yapılır: Dediğimiz gibi Kurban’la birleştirmeseniz de kendi içinde Cuma günü izin koparırsanız, 30 Ağustos tatilini de 4 gün doya doya yaşayabilirsiniz. Hüzünlü sonbahar öncesi son demler bunlar.

2018 Cumhuriyet Bayramı: Yılın son bayramı da hafta sonu ile otomatik birleşti ve Ekim – Kasım arası son bir kaçamak fırsatı sunuyor. Sadece 3 gün ama değer mi değer. Özel sektör çalışanları için güzel bir nefes.

2019 Yılbaşını da unutmayın. Salıya denk gelecek.

Özetle 2018 Tatil Günleri:

Eski yıllardaki yazımızı kısmen kopyalayalım: Hepimizin üç büyük bahanesi var. İlki zaman, ikincisi bütçe, üçüncüsü de şahsınıza özel olanı. Bunlardan kurtul ve harekete geç, Dünya senin, hayat senin ve bir kere sahipsin. Bu yıl vakit konusunda resmi tatillerle beraber biraz desteğin var, kalanını halletmek için sloganımızı tekrarlayalım; Dünya senin hadi keşfetsene.

img

One World

ONE WORLD HAVA YOLU İTTİFAKI Dünya'daki 3 büyük havayolu ittifakından biridir. Tümü için bkz: Hava…

0 Yorum

Daha önce hiç yorum yapılmamış

Siz de yorum yazarak bize ulaşabilirsiniz.