2 Yaşındayız

img

Keşfetsene 2 Yaşında!

30 Ekim 2013’te seyahat kültürümüzü ve gezi birikimimizi, yayıncılık ile birleştirdiğimiz, bugüne kadar geçen her gününden çok keyif aldığımız, bizi birçok insanla tanıştıran, birçok kişiye seyahat fikri ve ilhamı aşılamamıza sebep olmuş, yorgunluğumuzun karşılığında çokça güzel eleştiri, yepyeni bilgiler ve onore edici birincilik ödülleri kazandıran blogumuz Keşfetsene 2 yaşında.

Hâlâ geçmişe dönük yazılarımızı dahi tamamlamadan, henüz içerik sorunu çekmeden, zevkli günler ve güzel paylaşımlarla geçen iki yılda yine birçok yenilik ve kazanımı hayatımıza katan Keşfetsene’nin birinci yıl kutlaması yazısına baktığımızda ne kadar ilerlediğimizi ve hâlâ ne kadar yolumuz olduğunu görüyoruz. Henüz yapabildiklerimiz  hayallerimize erişememiş, o yüzden hayal etmeye ve daha çok çalışmaya devam edeceğiz.

Yola çıkarken gurur duyacağımız, hayatımıza keyif katacak bir projenin adı idi “Keşfetsene”.  Ne mutlu ki gezmeye, yazmaya tüm şevkimizle devam ediyoruz. Hayatlarımıza farklı renkler katarken, bunların hepsini sizlerle paylaşmaktan büyük zevk alıyoruz, hatta size karşı kendimizi “sorumlu” hissediyoruz.

Kamp kahvaltısı

Her insan gezdiğini anlatmayı sever ve her gezi de kendi perspektifinden bambaşka hisler uyandırır.  Biz de kendi perspektifimizi paylaşarak size faydalı olmaya, biraz cesaret aşılamaya, biraz da heyecan uyandırmaya çalışıyoruz. Anlatmak gerçekten çok iyi bir öğrenme şekli. Bunu yaşayarak görüyor ve yazdıkça daha çok öğreniyor, olgunlaşıyoruz.

Ravello gezi anıları

Geçtiğimiz yılı gözden geçirirsek;

Sosyal medya takipçi sayımız her bir alanda 3’e katlanmış, ilk yılı 4 birincilik ödülü ve 1 adaylıkla kapamışken, o adaylığımız da ödülle sonuçlanmış, bir de ayrı bir kaynaktan ödül gelmiş. İncelemek isteyeni şuraya alalım; Basın ve Ödüllerimiz

İlk yıl ziyaretçi trafiğinde Türkiye’nin en çok ziyaret edilen 3’üncü seyahat blogu olmuşken, Temmuz 2015’ten beri kesintisiz olarak her ay en çok ziyaret edilen seyahat bloguyuz.

Ziyaret ettiğimiz ülkeler ve yurt içi noktalar geçen yılda da artarken, bu sene yeni bir kıta olarak, Barış’ın ABD seyahatiyle Amerika kıtası rehberlerimize eklenmiş.

New York gökdelenleri

Çokça sponsor gezisinin de olduğu geçtiğimiz senede özellikle yurt içi rehberlerimizin sayısı arttı ve zamanla yalnızca yurt dışında değil, Türkiye içinde de gezilerimizden elde ettiğimiz tecrübe ve bilgileri paylaşmaya çalışıyoruz, yakın yerleri daha yakın kılmaya çabalıyoruz.

Bu yıl Keşfetsene aracılığıyla, Taflan iki kez farklı platformlarda sahnede yer aldı. Gezginler Buluşuyor etkinliği ve Uzakrota’nın Travel Summit’inde değerli konuşmacılarla birlikte yer aldık. 2 kez yer aldığımız TRT FM Kordon’da Gece Seyri programı ile radyo ile tanıştık, yine birkaç basılı yayın organında da kendimize yer edindik.

batum'da günbatımı

Çok yakında tasarımımız da güncelleniyor ve bu değişikliğin bizi daha da ileri taşımasını dört gözle bekliyoruz.

Bizi takip ettiğiniz, yorum ve eleştirilerinizle güçlendirdiğiniz ve yolculuğumuzda eş olduğunuz için teşekkür ederiz. Bizi daha iyi kılmak için her türlü önerinize de açığız.

yamaç paraşütü keşfetsene

Nice nice yıllara, yol dolu, yolculuk dolu, paylaşım dolu anlara.

Taflan & Barış

img

Amalfi Kıyıları Gezi Rehberi

İtalya'da "La Dolce Vita" ve "Dolce far niente" Amalfi Kıyıları, körfez boyunca sarp yamaçlara…

5 Yorum
Bu kategorideki tüm yazılar için: Basın

Daha önce hiç yorum yapılmamış

Siz de yorum yazarak bize ulaşabilirsiniz.