Varşova Gece Hayatı

img

Polonya Varşova Gece Yaşantısından Notlar

Doğu Avrupa’nın gelişmekte olan şehri Varşova hızlı bir eğlence yaşamı vadediyor. Ekonomik seçeneklerden, pahalıya; hipsterdan lükse, farklı tarzlarda, makul fiyatlarla eğlenmek mümkün. Varşova’da gece kulüpleri ve barların önemli kısmı Mazowiecka Caddesi ve çevresinde sıralanmış. Gece geç saatlere kalacaksanız, konaklayacağınız yeri de buraya yakın tutmakta fayda var. Taksi çok pahalı olmasa da biraz yürüyün açılırsınız. :)

Doğu Avrupa adedine uygun olarak lüks gece kulüplerinde kıyafet kontrolü olabiliyor, o yüzden kot, tişört, spor ayakkabı gibi “basit” kıyafetlerle gidince yer yer kapıdan dönebilirsiniz. Gömlek ve spor gözükmeyen bir ayakkabı kritik, daha elit gözükeyim diyen çantaya bir de ceket atabilir. Kadınlar nispeten bize göre daha şanslı, daha rahat olabilirler. Varşova ile ilgili bilgiler için geniş Türkçe kaynak sayılabilecek notlarımızı okumayı unutmayın, görsele tık tık:

varsova-gezi-rehberi

Başkentinde Polonya gece hayatını anlatmak için öncelikle Varşova’daki barların birkaç hoş olanı ile başlayalım sonra Varşova’nın gece kulüplerine geçelim;

varşova kızları

Kraken Bar

İyi yemek, kaliteli topluluk. Biraz hipster stili bir bar. Gece öncesi ya da gündüz her an gidilebilir. Geceye bistro tadında bir şeyler atıştırarak başlamak için iyi seçenek.

Cuda na kiju

Orijinal dekorasyonu ve çok çeşitli bira menüsüyle keyifli bir pub. Kaliteli bir kitlesi var. Varşova’nın en güzel barlarından diye biliniyor. Hava güzelse açık kısmında da oturabilirsiniz.

varşova bar

Bar Powisle

Sovyetlerden kalma, uzay istasyonuna benzer, enteresan bir tren istasyonu çok havalı bir bar/gece kulübüne çevrilmiş. Sokakta mini bir vaha kurulmuş, şezlonglara uzanıp elektronik müzik dinleniyor. Pek sosyalleşme beklemeyin, herkes kendi kafasında rahatça takılıyor. Gerçekten orijinal, kendi ruhu olan bir mekan. Varşova turumuzun favorilerimizden

Varşova

Powiekszenie

Bir başka hipster kulübü. Alt katı kulüp, üst katı daha rahat bir bar şeklinde. Kulübü keyifli, güzel müzik, cool insanlar. Kesinlikle öncelik olabilecek bir yer, bizi pek mutlu etmişti.

DeLite Club

Adından belli olacağı gibi şıkır şıkır insanlarla dolu bir gece kulübü. Varşova gece hayatının en iyilerinden, üzmez. İyi giyinmek ve çok geç gitmemek girişte problem yaşamamak için önemli.

varşova gece hayatı

Enklawa

Özellikle salı gecesi eğlencesi ile meşhurmuş, biz gidemedik çünkü Varşova’da hafta sonu turundaydık. Salı gecesi dışarı çıkılıyorsa eğlence burada diyorlar. Diğer günler için de şüphesiz iyi tabii. Büyük bir dans pisti ve iyi bir kitlesi varmış.

Club Capitol

Eski bir tiyatro salonundan bozma olan gece kulübü şehrin şık mekanlarından. Dans odaklı bir mekan, sohbet ortamı kısıtlı. İyi giyinin, geç gidip sırada sıkılmayın.

Hybryd

Varşova Üniversitesi’yle ilişkili, şehrin en iyi öğrenci kulüplerinden. Tişörtümle gideyim, daha genç, rahat bir kitleyle takılayım derseniz yeriniz burası. Her zaman için üniversite gençliğiyle yerel eğlenceyi savunduğumuzu ve önerdiğimizi hatırlatalım, yaşı hafif ilerlemiş okurlarımızın da çekincelerinden arınarak buralara girmesini öneriyoruz, beğenmezsen caddeler senin, değiştirirsin.

Fresh

Başka bir öğrenci kulubü diyebiliriz. Çoğunlukla R&B çalıyorlar. R&B ve rap müziği seviyorsanız aradığınız ortam burada. Varşova’da R&B dinlenecek bir yer.

varşova geceleri

Gündüz Varşova’da ne yapılır derseniz mis gibi notlar için tık tık; Varşova’da Gezilecek Yerler

varsova-gezilecek-yerler

Tüm Varşova ipuçları ve gezi notları için Varşova Seyahat Notlarımız rehberde. Şuraya tık tık; Varşova Gezi Rehberi

varsova-gezi-rehberi

img

Ramazan Ayı ve Günlük Alışverişlerinizle Bedava Uçun

Günlük işlemler, seyahatler ve ekstra Ramazan Kampanya Puanlarıyla Bedava Seyahat Ucuz uçak bileti konusunda…

6 Yorum

Daha önce hiç yorum yapılmamış

Siz de yorum yazarak bize ulaşabilirsiniz.