New York Gece Hayatı

img

New York Eğlence Mekanı Önerileri

New York gece hayatı oldukça hareketli ama Avrupa tarzından oldukça farklı. Sokağa taşan eğlenceler sınırlı, genellikle iç mekanlar tercih ediliyor. Gece mekanlarının önemli kısmı otellerin terasları. İlk bakışta çok yapay ve garip gelse de insan kanıksıyor. New York’ta gece hayatı trendleri, mekanları hızla değişiyor, kısıtlı günlerinizde bunların çoğunu yakalayabilmek gerçekten zor. Lüks mekanlarda sıkı bir kıyafet kontrolü olduğunu da belirtmek gerekir ve bu konuda hiç esnek değiller. Akşamüstü 5’te yeni açılan, muhtemelen bomboş olan mekana spor ayakkabı nedeniyle alınamamışlığımız var.

New York’ta gece kulüpleri haricinde çok sayıda canlı müzik barı ve komedi kulübü de bulunuyor ve bu mekanlar da çok tercih ediliyor. Canlı müzik mekanlarının %90’ında jazz müzik var, ilgilenen ilgilenmeyen için oldukça keyifli. En azından geceye başlamak için basit bir jazz kulübü tercih edilebilir. New York’ta her dönem konserler ve özel etkinliklere denk gelebilirsiniz. Planınızı yaparken gittiğiniz dönemde sevdiğiniz bir sanatçının konseri var mı diye kontrol etmenizde fayda var.

New York geceleri

New York’ta gece hayatı şehrin birçok yerine yayılmıştır. Manhattan’da gece hayatı, Midtown, Meatpacking District, Hell’s Kitchen, Chelsea ve Greenwich Village’da yoğunlaşmışken, Brooklyn’deki Williamsburg da önemli bir alternatif.

New York gezimiz boyunca çok kapsamlı bir rehber hazırladık. New York gezi rehberimizin ana sayfasına erişmek için aşağıdaki görsele tıklayın o bir dursun lazım olur;

New-York-Gezi-Rehberi

Biz New York’ta gece mekanı önerilerimize devam edelim;

New York’ta Rooftop Eğlenceleri

Şehir gökdelenlerle dolu olunca mekanlar da teraslara taşınıyor. New York’ta saymakla bitmeyecek kadar çok teras barı bulunuyor. Önerilerimizi sayalım;

230th: Nefis Empire State manzarasının da etkisiyle şehrin en turistik rooftop barı sanırız burası. Coğu kaynakta ilk önerilen yerlerden biri. Hafta içi nargileci kıvamında iken haftasonları önünde sıra bekleyen seksi bir kitleyle karşılaşabilirsiniz. Manzaramı izleyip iki kadeh bir şey içeyim derseniz hafta içi bir akşam uğrayın, giriş parası yok fiyatlar makul. Hem gündüz hem de gecesini görebilmek için gün batımına yakın gitmek en ideali olur.  Hafta içinde kıyafet konusunda çok rahatlar, hafta sonu da çok sıkı değiller ama yine de şık giyinmekte fayda var. Adresi adında saklı. :)

Top of the Standart ve Le Bain: Manhattan’ın trend bölgelerinden Meatpacking District’te Standart Hotel’in tepesinde bulunan bu iki mekan sıkı ve lüks bir gece eğlencesi için ideal noktalar. Top of the Standard, biraz daha restoran, bar karışımı, görece daha sakin bir yer iken, Le Bain şehrin en şık gece kulüplerinden biri. Çok sağlam partilerin düzenlendiği mekana gitmek istediğimizde özel parti olduğu için girememiştik, herhangi bir zamanda da kapıda problem yaşayabileceğinizi belirtelim, zaten Meatpacking District’teki mekanlar kapılarının zorluğu/gıcıklığıyla ün salmış durumda. Mekanın içinde ufak bir havuz da var ve havlular da müesseseden :) Girmeyi başarırsanız, New York’ta sağlam bir gece kulübü eğlencesi için en iyi adreslerden biri.

New York eğlence

Manhattan’da diğer gece kulübü önerilerimiz Marquee ve Provocateur. Önceden uyaralım, bu gece kulüplerinde fiyatlar oldukça yüksek.

Williamsburg’un Rahat Barları

Manhattan’ı daha uzaktan seyretmek ve biraz daha rahat mekanlarda takılmak, biranızı içip sohbet etmek isterseniz sizi, bez çantalı ve kemik gözlüklüler cenneti, şehrin hipster mahallesi Williamsburg‘a alalım. Williamsburg’da fiyatları Manhattan’a göre çok daha uygun mekanlar bulabilirsiniz. Giriş kurallarının da sıkmadığı mekanlardan, Manhattan’ın gökdelenlerini selamlamak bizce çok keyifliydi. Williamsburg’daki bar önerilerimizin ikisi de terasta ve nefis manzaraları var; Berry Park ve Night of Joy. Biraz daha cool ortam ve müzik tercih edenleri Night of Joy’a, geniş geniş oturayım mis gibi manzara seyredeyim diyenleri Berry Park’a alalım.

New York manzaralı bar

Bizim gidemediğimiz ama manzarasıyla çokça övülen bir mekan da The Ides Wythe Hotel, güzel manzara ve lüks bir ortam için iyi bir seçenek.

Williamsburg’da enteresan bir mekana daha denk geldik; retro atari oyunlarıyla dolu ve sıkı bir bira menüsüne sahip Barcade. Dileyene, Manhattan bölgesinde Flatiron binasının yakınlarında bir şubeleri daha bulunmakta.

New York gece kulübü

Manhattan’da Öğrenci Barları

Manhattan’da New York Üniversitesi öğrencilerinin sıklıkla uğradığı tarihi bir pub ilginizi çekerse, 1854’ten kalma eski pub Macsorley’s Old Pub Ale mükemmel bir seçenek. Sadece kendi ürettikleri beyaz ya da dark bira servis ediliyor. Bir bira siparişi iki tane 25’lik bardakta servis ediliyor. İçerisi tonlarca antika eşyayla dolu. Biranın tanesi 5 $. Keyifli, tarihi ve orijinal bir ortam.

New York barları

New York Üniversitesi çevresindeki öğrenci mekanlarına göz atayım derseniz, 8. ve 9. caddelerdeki barlara göz atabilirsiniz. Pek beklentimiz olmadan uygun fiyata bira içmek için güzel mekanlar var.

Absürt ve eğlenceli anlamda kiç bir deneyim isterseniz, güzellik salonu konseptli Beauty Bar size göre olabilir. Manikür + kokteyl 10 $.

New York gece mekanı

Sokaklarda yürüyeyim, önüme çıkan yerde birkaç kadeh içeyim derseniz, Hell’s Kitchen bölgesinde birçok sade bar bulunabilir. Kimisinde canlı jazz müziği de bulunuyor.

New York ve Amerika Seyahat Notları

New York gezimiz boyunca turistik ipuçlarından yeme içmeye, alışverişten spor müsabakalarına kadar detaylı yazılar hazırladık. Hepsine aşağıdaki görsellere tıklayarak ulaşabilirsiniz;

 

New-York-Gezi-Rehberi

New-York-Gezilecek-Yerler

New-York-Yeme-İçme-Rehberi

Amerika-Alışveriş-Rehberi

Amerikada-NBA-ve-Diger-Spor-Aktiviteleri

img

Turkishtime Dergi, 100 Startup 2014’dayız

Türkiye'nin En Gözde 100 Startup'ı 2014 Bir süre önce Türkiye'nin önde gelen aylık Ekonomi…

0 Yorum

Daha önce hiç yorum yapılmamış

Siz de yorum yazarak bize ulaşabilirsiniz.