Nepal Gezi Rehberi

img

DÜNYA’NIN ZİRVESİNE KIŞKIRTICI BİR DAVET

Pek güzel eleştiriler aldığımız Hindistan Gezi Rehberimizden sonra, biraz daha küçüğü, bayağı daha küçük komşusu Nepal Gezisi için Keşfetsene’de. Nepal’e kendi kendinize yapacağınız tur için temel tüm bilgileri Türkçe derlemiş olduk, tur şirketleriyle yapılacak Nepal seyahati’ne de katkı sağlayacağı bilgilerin olduğunu düşünüyor, Nepal seyahati notlarımızı içeren sayfalarımıza mutlaka yorumlarınızı bekliyoruz.

Nepal hakkında genel bilgiler, Nepal’e nasıl gidileceğinin alternatifleri, Nepal’de ne yenir ve alışverişte ne alınır sorularının cevaplarının yanı sıra, bu güzel ülkeye gitmek için gereken Nepal Vizesi hakkında bilgileri, Himalayaların gölgesindeki Katmandu Vadisindeki Katmandu, Bhaktapur, Patan şehirlerinin gezi rehberleri ile detay gerektirdiği için Katmandu’da gezilecek yerler ile Katmandu Restoranlarını ve alternatifleri anlatan yeme içme sayfası hakkındaki rehberlerimiz için ilgili resimlere tık tık.

nasil

genel-bilgi

vize

gezilecek

yeme-icme

alisveris

katmandu-gezi-rehberi

katmandu-gezilecek

katmandu-yeme-icme

bhaktapur-rehberi

patan-rehberi

 

img

Poçitel Gezi Rehberi

 OSMANLI'NIN BOSNA'DAKİ İZDÜŞÜMÜ Bosna Hersek'in başkenti Saraybosna'ya 160 kilometre kadar mesafedeki Poçitel, nehri, hamamları,…

3 Yorum

2 Yorum

 • Malik YAVAŞ

  10 Ekim 2016 - 21:19 Cevapla

  Sevgili gençler merhaba.
  Yazılarınızdan da büyük ölçüde yararlanarak Eylül 2016 da Nepal’e gittim. Güzel bir seyahat oldu benim için, ancak yazılarınızda Nepal için en iyi aylar olduğunu söylediğiniz Eylül ayı tam bir Muson yağışları dönemi. Himalaya Poon Hill yürüyüşümü büyük oranda şiddetli yağış altında gerçekleştirdim. Ama burası için en iyi ayların Ekim – Kasım ve Nisan – Mayıs ayları olduğunu buraya gelince öğrendim. Nepal için en iyi aylar konusunda yanılmışsınız dolayısıyla ben de yanılmış oldum. Yazınızı revize ederseniz başkaları da bu yanlışa düşmezler. Sevgilerimle…

  • Taflan

   28 Ocak 2017 - 17:55 Cevapla

   Malik Bey Merhaba;

   Hem ilginiz, hem değerli yorumunuz hem de düzeltmeniz için tek tek teşekkür ederim. Aslında bizim seyahatimiz sırasında öğrendiğimiz bir bilgiydi ve birçok kaynak da bu şekilde yazıyor, ancak günümüzde iklim değişikliği sebebiyle artık bu tip genellemelerin de hepimizi iyice yanlışa düşürebildiği bir gerçek. Yazıda revize yapacağız.

Siz de yorum yazarak bize ulaşabilirsiniz.