Amerika’da NBA ve Diğer Spor Müsabakaları

img

Amerika’da Spor Aktiviteleri

Amerika Birleşik Devletleri, spor organizasyonları konusunda tamamen kendi kulvarını yaratmış bir dev. Dünyanın en yüksek ekonomili spor olaylarından NBA, biz gece 4’te uyanıp maç izleyenler için belki de en anlamlısı. Amerika’da seyahat ettiğiniz bir şehirde NBA maçına gitmek yapacağınız en keyifli aktivitelerden biri olacak. NBA bilet fiyatları da açıkçası beklediğimizden daha uygundu.

Amerika’daki tek spor olayı NBA değil tabii ki, ilginize göre buz hokeyi, Amerikan futbolu ve beyzbol maçlarına da gidebilirsiniz. Sezonlar her an Amerikalıları meşgul edebilmek için düzenlenmiş sanki, biri bitince öbürü başlıyor. Biz özellikle buz hokeyi ligi NHL’de maç izlemek için çok hevesliydik ama turumuz sırasında henüz sezon başlamadığı için fırsat olmadı. Neredeyse her gün takımlardan birinin bir maçı oluyor. Amerika’da kombine biletler maç başına iade edilerek satılabildiği için ucuz maç bileti bulmak da fazlasıyla mümkün, tabii play-off’larda ve finallerde biletler çok daha pahalı oluyor. Biz maçtan bir gün önce satın almıştık, ama siz daha önceden alarak çok daha ucuza bilet bulabilirsiniz. Etkinliğin bir şekilde sizi eğlendirdiğini vurgulayarak, Amerika seyahat planınızda bir spor müsabakasına yer ayırmanızı kesinlikle öneriyoruz.

Amerika’da NBA maçına gitmek

Birçoğumuzun çocukluk hayallerinden biri olan NBA maçlarından birini canlı izlemek gerçekten eşsiz bir deneyim. Biz New York’ta, Knicks’in tarihinin en kötü sezonlarından birini geçirmesi sebebiyle Brooklyn Nets ile Portland Trail Blazers maçına gitme fırsatı bulduk. Basit bir lig maçı olmasına rağmen organizasyon her açıdan inanılmaz keyifliydi. Maç sırasında coşturan müzikler, molalardaki eğlenceler, diğer seyircilerle beraber artan coşkuya ortak olmak çok keyifliydi. Bunda tabii ki sokaklarda basket oynayarak geçen yılların ve All-Star maçlarını canlı izlemek için uykusuz kalınan gecelerin de payı var. Maçı kazandıktan sonra takımı öyle bir sahiplendik ki bi’ Brooklyn Nets forması mı alsak gaza geldik. İşte bunlar hep Amerikan oyunları, tüketim toplumu vs! :)

NBA-mac-bileti

NBA maçına nasıl bilet alınır derseniz, birçok websitesinden online olarak yerinizi seçip biletinizi aldıktan sonra, biletin çıktısı ile maça gitmek mümkün, sistem oldukça pratik. Biz satın alırken Türkiye’de kullandığımız kredi kartımızla işlem yapmakta zorlandık, sanırız bazı siteler yabancı kartları kabul etmiyor, fakat sonunda vividseats‘te mutlu sona ulaştık. NBA biletini de beklediğimizden çok daha ucuza bulduk. Kale arkasında üst sıraların önü denebilecek bir yer için 35 dolar ödedik ve yerimiz tüm sahaya fazlasıyla hakimdi. Sonuç olarak beklediğimizden çok daha ucuza bir NBA maçını canlı seyretme fırsatı bulduk. Bu arada aldığımız yer en ucuzu değildi ve daha önceden alsaydık çok daha ucuza bulma imkanımız vardı. Chicago seyahatimiz sırasında ise şehrin efsane takımı Bulls maalesef hep deplasmandaydı ve efsane Jordan’lı günleri yaadedemedik. NBA’de ucuz ve güzel seyirli bilet için önerimiz kale arkasının biraz çaprazı ve üst sıraların en önleri. Kale arkasından ortalara geçtikçe fiyat inanılmaz artıyor. NBA sezonu Ekim ile Haziran arasında gerçekleşiyor.

NBA bileti nereden alınır

Amerika’da Buz Hokey (NHL) maçına gitmek

NBA’den sonra en hevesli olduğumuz spor müsabakası heyecanı ve alabildiğine hareketliliğiyle NHL’di fakat sezon henüz başlamadığı için fırsatımız olmadı. Özellikle bilgisayar oyunlarından yoğun sempati beslediğimiz spora saygımız büyük. Seyahat ettiğimiz şehirlerden New York‘un iki ve Chicago’nun bir NHL takımı bulunuyor; New York Islanders, New York Rangers ve formalarına hasta olduğumuz Chicago Blackhawks. NHL Sezon dönemi Ekim ile Nisan arasında oluyor. New York Rangers için bugünden birkaç ay, sezon açılışından birkaç hafta sonrası için kontrol ettiğimiz ortalama bilet fiyatları 50 $’dan başlıyor.

Buz hokeyi bileti

Amerika’da Beyzbol (MLB) maçına gitmek

Amerika dışında pek izleyeni olmayan, bir türlü anlamlandıramadığımız beyzbol ilginiz varsa ya da sadece ortamı merak ediyorsanız, beyzbol maçına gitmek de enteresan bir seçenek olabilir. Biz bilet bakarken Yankees’in öglen saatlerinde maçı vardı, hem paramızı hem de günümüzü burada harcamak istemedik. Amerika’da seyahat ettiğimiz şehirlerden New York’un ve Chicago’nun ligde ikişer takımı bulunuyor; Chicago Cubs, Chicago White Sox, New York Mets ve anlamsızca ünlü şapkalarıya New York Yankees. Beyzbol ligi MLB, Mart ile Ekim arasında oluyor. New York Yankees için bir hafta sonrasına kontrol ettiğimiz ortalama en ucuz bilet fiyatları 15 $’dan, New York Mets bilet fiyatları 9 $’dan başlıyor.

Amerika'da spor

Amerika’da Amerikan Futbolu (NFL) maçına gitmek

Amerika’da futbol, bizim deyimimizle Amerikan futbolu delilik seviyesinde bir organizasyon. Final dönemi Super Bowl’da hayatın durduğunu ve tüm Amerika’nın maçlara kitlendiğini en azından Amerikan dizilerini izlerken fark ediyoruz. Amerika’da bulunduğumuz süre içerisinde NFL sezonu başlamadığı için izlemeye fırsatımız olmadı ama heyecanlı ve eğlenceli olsa gerek. Amerika’da gezdiğimiz şehirlerden New York’un iki ve Chicago’nun bir NFL takımı bulunuyor; New York Giants, New York Jets ve Chicago Bears. NFL sezonu dönemi Eylül ile Şubat arasında oluyor. New York Jets için, bugünden bir ay, sezon açılışından birkaç hafta sonrasına kontrol ettiğimiz ortalama en ucuz bilet fiyatları 40 $’dan başlıyor.

amerikan-futbolu-mac-bileti

Sporun her türlüsünün keyfini çıkarmanız, ABD’de sporun her türlüsünün eğlencesini de yaşamanız dileğiyle.

Amerika Seyahat Notları

Amerika gezimizde New York ve Chicago’nun altını üstüne getirdik. Detaylı New York rehberimiz hazır, Chicago yolda, yazılarımıza aşağıdaki görsellere tıklayarak ulaşabilirsiniz;

New-York-Gezi-Rehberi

Amerika-Alışveriş-Rehberi

img

Hindistan Sağlık Rehberi

ÖLMEYECEKSİNİZ SAKİN! Nereye giderseniz gidin, burnunuzun dibindeki hijyen koşullarımızın yakın olduğu Balkanlar'a bile gitseniz…

0 Yorum

Daha önce hiç yorum yapılmamış

Siz de yorum yazarak bize ulaşabilirsiniz.